Bilgasayar Karşısında Yemek Yemeyin

'Kadınca' forumunda Elfida tarafından 28 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre bilgisayar başında yemek yiyenler, normal masada yemek yiyenlere oranla daha çok yiyor ve daha çok kalori alıyormuş.

  İngiltere’deki Bristol Üniversitesinde görev yapan bilimadamları, iki gruba ayırdıkları katılımcılara aynı menüden oluşan bir öğle yemeği verdi.

  İlk gruptan yemeklerini bilgisayarda oyun oynarken yemelerini isteyen araştırmacılar, diğer gruptakilerin ise normal bir şekilde, masa başında yemek yemelerini sağladı.

  Araştırmada, yemeğin ardından ilk gruptakilerin tokluk hissinin diğerlerine göre çok daha az olduğu ve bu kişilerin yemekten yarım saat sonra çok daha fazla sayıda bisküvi atıştırdıkları gözlemlendi.

  İnsanın yemek yerken dikkatini başka bir eylemde yoğunlaştırmasının, farkında olmadan daha fazla kalori almasına neden olduğunun altını çizen araştırmacılar, bilgisayar başından kalkmadan yemek yiyenlere uyarıda bulundu.
   
Yükleniyor...
- Bilgasayar Karşısında Yemek Forum Tarih
Mustafa Kemal’in Osmanlı yöneticilerinin kendisini geri çağırmaları karşısındaki tutumu Mustafa Kemal Atatürk 7 Eylül 2016
İranlı Firuze Sultan Süleyman'ın Karşısında! Popüler Diziler 15 Eylül 2012
Bilgisayar Karşısında Yemek Yemenin Zararları Kişisel Bakım 1 Temmuz 2012
Modern Dünyanın Sorunları Karşısında Antropoloji Kitap özetleri 20 Haziran 2012