Bıldırcın Yumurtası Faydaları

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda EyLüL tarafından 1 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bıldırcın Yumurtasında Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı var.Aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

  Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi. Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak, çiğ tüketilmemesi önerildi.

  Bıldırcın Yumurtasının Faydaları  Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir

  Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

  Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok fiziksel büyümeye harcayan çocuklarda, hastalığa neden olan mikropların etkisini azaltmaktadır.

  Bıldırcın Yumurtası Grip, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren çocukların, bıldırcın yumurtası yedikten sonra hastalıklardan çok daha kısa sürede kurtulduğu gözlenmektedir. Bıldırcın yumurtası, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan bir protein deposudur.

  Bıldırcın yumurtasının çocuklar tarafından en doğru tüketilme biçimi, rafadan yenmesidir. Çünkü yumurtanın rafadan olması, vücudun proteinleri en kolay ve etkili şekilde almasını sağlar. Bıldırcın yumurtasının sarısı pişirilmeden de çocuklara içirilebilir. Bıldırcın Yumurtası özel bir protein içeren yumurta akı, vücuttaki B vitaminlerini etkisizleştirme olasılığına karşı, çiğ olarak verilmemelidir.
   
Yükleniyor...
- Bıldırcın Yumurtası Faydaları Forum Tarih
Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir? Kısa Bilgiler 21 Ağustos 2013
bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir Sağlıklı Beslenme ve Diyet 31 Temmuz 2010
bıldırcın yumurtasını nasıl tüketmeliyiz Bunları biliyormusunuz 26 Aralık 2010
Bıldırcın yumurtası gençleştiriyor Sağlık Rehberi 29 Eylül 2009