Beydağ Haritası

'Türkiye Coğrafyası' forumunda Bella tarafından 2 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Beydağ Uydu Haritası,  İzmir - Beydağ  Ege Bölgesi’nde, İzmir iline bağlı bir ilçe olan Beydağ, kuzeyinde Kiraz, doğu ve güneyinde Aydın, batısında Ödemiş ile çevrilidir. Küçükmenderes Vadisinin doğu ucunda, Beydağ, Aydın Dağları’nın uzantısı olan Beydağ’ın eteklerinde yer almaktadır. İlçe toprakları Ege Denizi’ne dik inen tepelerle engebelenmiştir. Bunların arasında tarım alanı olarak kullanılan ovalar bulunmaktadır.

  İl merkezine 142 km. uzaklıktadır. Denizden yüksekliği 235 m. Olan ilçenin 2000 Yılı Genel Nüfus Sayım sonuçlarına göre; toplam nüfusu 14.147’dir.

  İlçede Akdeniz İklimi hüküm sürmekte olup, yazları sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Yağışlar genellikle yükseklerde kar, Beydağ ilçesi yakınlarında yağmur şeklindedir. İlçenin doğal bitki örtüsü; dağ eteklerinde zeytin, incir, üst kısımlarda kestane ve meşe, tepelerde ise iğne yapraklı çam ormanları ile kaplıdır. İlçenin ekonomisi tarım, hayvancılığa dayalıdır.


  [MAP]Beydağ/Izmir[/MAP]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Beydağ Haritası Forum Tarih
Beydağ Tatlisi Damak Keyfi 20 Mayıs 2008
Türkiye haritası Marmara Bölgesi’ni gösteren haritaya göre neden daha az ayrıntı içermektedir? Güncel Bilgiler 2 Eylül 2016
Sindirim sistemi kavram haritası Etüt Merkezi 21 Temmuz 2014
Türkiye Bölge Haritası İller Ders notları 17 Nisan 2014