Beşiktaş'ta borsa depremi

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. BeşikTas Spor Kulübü


  Beşiktaş hisselerinin yüz 5'lik bölümü daha satışa konmak istedi ortalık karıştı.

  Beşiktaş yönetiminin Beşiktaş A.Ş. hisselerinin % 5'lik kısmını daha satmak için İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) başvurması siyahbeyazlı camiada tartışmaları da beraberinde getirdi. Serdar Bilgili'nin başkanlığında (2000-04) yüzde 12, Yıldırım Demirören döneminde yüzde 15 olmak üzere satılan hisselerin yüzde 30'lara yaklaşması ve yüzde 5'i için daha satış başvurusunun yapılması endişeyle karşılandı. Sabah'ın haberine göre Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz da bu hamleyi "Gönlümüz razı olmadı" diyerek özetledi.

  Karadeniz, "Beşiktaş A.Ş. hisselerinin % 5'inin daha satışı için İMKB'ye başvurulması, bizde kaygı uyandırmıştır. Çünkü bu olaya iki yönden bakmak lazım. İlki; bu hissseler Beşiktaş'ın değeridir, malıdır, mülküdür. Bu ancak tarafımızdan yatırım amaçlı olursa anlayışla karşılanabilir. Ama görünen o ki açıkları kapamak ve borç ödemek için kullanılacağa benziyor" açıklamasını yaptı.

  YÖNETİM İÇİN ÇOK CAZİP

  Olayın ikinci yönüne de değinen Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı, "Yüzde 5'lik hisse yaklaşık 20 milyon TL gibi bir ek kaynak anlamına geliyor. 4 bin liralardan 12 binlere çıktığı bir ortamda bu durum, yönetim için caziptir . Ama biz uyarımızı yaparız" diye ekledi.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mayıs 2013
 2. minelmantar

  minelmantar Yasaklı

  Cevap: Beşiktaş'ta borsa depremi

  bu hissseler Beşiktaş'ın değeridir, malıdır, mülküdür
   
Yükleniyor...
- Beşiktaş'ta borsa depremi Forum Tarih
Beşiktaş'ta Fernandes Şoku! Spor Gündemi 11 Mart 2013
Beşiktaş'ta Oğuzhan Şoku! Spor Gündemi 14 Şubat 2013
Beşiktaş'ta Dentinho Şoku! Spor Gündemi 4 Şubat 2013
Gökhan Süzen Beşiktaş'ta Spor Gündemi 5 Ocak 2013