Beşiktaşın Rakibi Alania Vladikavkaz

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Alania Vladikavkaz hakkında bilgi  UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Alania Vladikavkaz eşleşti.

  Kura çekimine seri başı olarak katılan Beşiktaşı zor rakip olarak nitelendiren Rus basını, Rus temsilcisi Alania Vladikavkaz'ın turu geçme şansının düşük olduğuna dikkat çekti. Alania Vladikavkaz'ın Avrupa maçlarında tecrübesiz olduğu bu nedenle Beşiktaş için yem olacağı belirtildi. Bazı gazeteler Alania takımı daha İstanbul'daki maçta faklı yenilecek diye yazdı.

  Alania Vladikackaz Başkanı Valeriy Gazayev eşleşmelerle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, Beşiktaş'ın teknik ve modern futbol oynayan takım olduğunu belirtti. Geçmişte Rusya'nın önde gelen takımlarını çalıştıran Gazayev, Beşiktaş hakkında kesin bir şey söylemenin erken olduğunu ifade etti. Türk temsilcisinin çok sayıda kaliteli oyuncularının olduğunu dile getiren Gazayev, "Rakibimizin maçlarını takip edeceğiz, her takımın bir sonraki tura çıkma şansı var." Şeklinde konuştu.


  Rusya Alania takımı Hakkında bilgi


  Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi play-off turunda rakibi olan Rusya'nın Alania takımı geçen sezon Rusya Premier Lig'ini 15. sırada bitirerek küme düşmesine rağmen, Rusya Kupası finalisti olarak bu organizasyonda yer alma hakkı elde etti.

  Rusya'nın zayıf takımlarından biri olarak dikkati çeken Alania, 16 takımlı Rusya Premier Ligi'de geçen sezon 30 maçta 30 puan toplayarak, 15. sırada kendine yer buldu ve küme düştü.

  Yeniden Premier Lig'e dönme mücadelesi veren Alania, geçen sezon en büyük başarıyı Rusya Kupası'nda finale çıkarak gerçekleştirdi. Finalde CSKA Moskova'ya mağlup olan Alania, rakibinin UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yer alması nedeniyle UEFA Avrupa Ligi'ne katılma şansı yakaladı.