Benim kaleminden-ezlem

'Kısa Bilgiler' forumunda Ezlem tarafından 31 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Otobüs kasabaya girmek üzereydi.Güneş yavaş yavaş saklandığı yerden çıkıp kasabayı aydınlatmaya başlamıştı.
    Leyla camdan kasabasını izlemeye koyuldu burası güzel şirin bir sahil kasabasıydı herkese gülümseyen kasaba geçmişte tüm kötülüklerini leylaya kusmuştu sanki. içi sızlayarak geçmişi andı tekrar..
    Birden yanındaki yolcunun kendisine dokunmasıyla irkildi kendisine dokunulmasını hiç sevmezdi..Sanki her dokunduğu insanın hayatına dalıyor ve onların bir parcası oluveriyordu.Ondaki bu yetenek hayatı boyunca bir karabasan olmuş herkez ondan korkmuş ve uzaklamıştı.Taki onu evlat edinen sevgili annesi nermin hanım dışında herkezi fakat hayat acımasızlığını burdada göstermiş çok sevgili annesini elinden alıvermişti.
    Nermin hanım son nefesinde "kendini bul leyla karabasanlarından ancak böyle kurtula bilirsin kendini bul." ve yıllar sonra leyla kendini bulmaya gelmişti bu kasabaya çocuklugunun en büyük sırrını çözmeye gelmişti.
    Otobüs küçük eski terminale girmiş yolcular çoktan inmeye başlamıştı muavinin seslenmesiyle yerinden irkildi..
    "bayan siz burada inecektiniz değilmi"
    leyla hemen toparlandı düşüncelerinden sıydıldı ve evet dedi burası..
    Otobüsten indiğinde kasabanın o tanıdık kokusunu içene çekti derin derin.valizini aldı zaten fazla birşey getirmemişti burada çok fazla kalmayı düşünmüyordu bir an önce burayı terk etmek istiyordu hatta içinden bir ses niye geldin şimdi dön geri dön diyordu ama dönmedi kasabanın taşlı yollarında yürümeye başladı.
    Eski köhne bir pansiyon olduğunu hatırlıyordu acaba hala duruyormuydu etrafına bakındı soracak birilerini arıdı.Uzaktan yavaş yavaş yaklaşan bir ihtiyar gördü ona dogru yöneldi..Yaşlı adamı görünce yüzünde bir gülümseme oluştu tanımıştı bu babasının en yakın arkadaşı ahmet amacasıydı koşup sarılmak istedi ama kendine hakim oldu.
    Ahmet bey kasabada sevilen ve sayılan bir insandı çok varlıklı değildi ama bilgin bir tavrı vardı ne zaman nerde ne yapacagını iyi bilirdi.
    Leyla onu iyice süzdü çok yaşlanmıştı o simsiyah sacları artık bembeyazdı yüzünde çizgiler derinleşmiş yürüyüşü bile değişmişti tekdeğişmeyen o simsiyah güvenli gözleriydi..yanına yaklaşınca ..

Günaydın dedi..
    Ahmet bey leylayı söyle bir süzdükten sonra "buyur hanım kızım"
    "kasabaya yeni geldimde kalacak bir yer arıyordum"
    Ahmet bey söyle bir düşündü "yalnızmısın kızım""evet"dedi leyla..
    "Hanımla ben artık yaşlandık pek çalışamıyoruz" diye söze başladı"evimizin bir odasını gözümüzün tuttuğu kişilere kiralıyoruz sen iyi birine benziyorsun istersen orada kalabilirsin"
    Leyla bunu duyunca çok sevindi iyi bir yerden başlıyacaktı Ahmet bey ve sevim hanım bu kasabayı ve olup bitenleri en iyi bilen insanlardı şans ondan yanaydı..

Devam edecek..:f40:

2. sabırsızlıkla bekliyorum canım :f20:

3. emeğine gönlüne sağlık devamını bekliyorum ezlemcim teşekkürler

4. Ezlem merhaba.Yazın için yorum yapıp yapmama konusunda çok tereddüt ettim.Beni ukala sanmanı asla istemem.Eleştiriye açık olduğunu düşünerek yazıyorum.Eğer küstürürsem ben de üzülürüm.Söylersen derhal kaldırırım yorumumu.
    Öncelikle cesaretin için kutlarım.Fakat yazınızda gördüğüm bazı ufak tefek hataları söylemeden geçemeyeceğim.Affınıza sığınarak söylüyorum.Öncelikle noktalama işaretlerine pek dikkat edilmemiş.Bir cümle alıyorum:"valizini aldı zaten fazla birşey getirmemişti burada çok fazla kalmayı düşünmüyordu bir an önce burayı terk etmek istiyordu hatta içinden bir ses niye geldin şimdi dön geri dön diyordu ama dönmedi kasabanın taşlı yollarında yürümeye başladı."Bu bir cümle gibi görünse de birkaç cümle .Keşke bu ve bunun gibi cümleleri ayırsanız.
    Bir başka husus daha.Kız ve Ahmet beyin karşılaşması.Kız tanımış ama sanırım Ahmet bey tanımamış kızı.Keşke tanıtsaydınız." Ahmet bey söyle bir düşündü "yalnızmısın kızım""evet"dedi leyla" Mesela bu cümle.Ahmet bey düşündü mü ,dedi mi?Düşündüyse Leyla bunu nasıl anladı?
    Değerli dostum.sakın eleştirilerimi yanlış anlamayın.Maksadım sizin yazma şevkinizi kırmak değildir.Hatalarımızı kimse düzeltmezse aynı hatalar ömrümüzce devam edip gider.Hikayenizin sonunu sabırsızlıkla bekleyeceğim.Ama unutmayın eleştirmeye de devam edeceğim.:)Yüreğine ve kalemine sağlık.Şiir tadında kalın.

5. kutlarim ezlemcim kalemine sağlık bende devamını sabırsızlıkla bekliyorum

6. Alihan ilgine çok teşekkür ederim..:f63:

Eleştiriye her zaman açık bir insan oldum.O yüzden silmene veya tedirgin olmanı istemem..

Dogruyu istersen haklısın noktalama işaretlerini pek önemsemedim..:oops:

Bundan sonra daha dikkatli olacagım..

Gelelim Ahmet bey ve leylanın karşılaşmasınaAymet bey hikayenin gidişatı için leylayı tanımaması gerekiyordu..:f40:

Ahmet bey söyle bir düşündü "yalnızmısın kızım""evet"dedi leyla"

Ben burada ahmet beyin cümleyi düşündükten sonra söylediğinin anlaşılacağını düşünmüştüm galiba daha açıklayıcı olmalıymışım ..:(

Tekrar teşekkürler bende sizin eleştirilerinizi bekliyorum..:f106:

7. Ezlem,şunu asla unutmamalısın ki okuyucu sizin ne söylemek istediğinize değil ne söylediğinize bakar.Hoşgörün için ayrıca teşekkürler.Öykülerinizi daha detaylı okumak isterim.Bilmiyorum hangi öykü yazarlarını okuyorsunuz.Önerebileceğim bir kaç isim var.Belki dikkatinizi çeker.Özellikle Sait Faik ve Mustafa Kutlu.Bir de Nazan Bekiroğlu'na bakarsanız yararlı olacağına inanıyorum.Şiir tadında kalın.

8. Bu benim ilk öyküm alihan daha önce başlamıştım ama defterimi kaybettiğim için yarım kaldı buda ikinci..:f40:

9. Emeğine sağlık Ezlem
    Yaratıcılığın süper
    Devamını bekliyorum bende diğer dostlarım gibi.

10. işte buranın güzelliği bu degilmi
    hepimiz birbirimize bir konuda yardımcı
    olmaya çalışıyoruz harika dostlukların sitesi
    neresi derseniz tek adres var.
    FORUMDAS derim..çok sagolun dostlar
    emeğine saglık ezlem devamınıu sabırsızlıkla bekliyorum..
    tesekkürler... alihan sanada tesekkürler...
    :f118: :f118: :f118: :f40:

11. kardeşim harikasın ne diyeyim devamını bekliyoruz emeğine yüreğine sağlık

12. Harikasın arkadaşım evet ufak tefek yanlışlar yanılgılar olsada senin profesyonel değil amatör bir yazar olduğunu bildiğimiz için bunlar rahatsız etmedi beğenerek okudum takipçisi olarak bekleyeceğim devamını:f118: