Bekleyiş

'Kısa Bilgiler' forumunda Alya tarafından 21 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Bekleyiş
    `Hiç yalnız değilken yalnız kaldığını hissettiğin oldu mu?` diye sordu terminalde yanında oturan yaşlı kadın, genç kıza...
    Anlayamadığını fark ettirdi genç kız sulanmış gözleriyle... Elini kaldırdı yaşlı kadın. Az ileride genç kızı izleyen çocuğu işaret etti.
    Şaşkındı genç kız. Gördüğü manzara karşısında dona kalmıştı. Yaşlı kadın çözdü yine buzlarını.
    `Gülmek için,
    Ağlamak için olandan daha çok neden vardır.`
    Genç kız döndü yaşlı kadına. Teşekkür edermiş gibi hafifçe başını salladı ve gülümsedi. Yaşlı kadın, kızın, oğlana gidişini izledi. Bir anlık durgunluklarını... Sonra o durgunluğu bozan sarılmalarını... Yaşlı kadınında yüzü güldü o anda...
    Ve devam etti yıllardır beklediği yerde beklemeye... Savaşa gitmişti ilk aşkı. Dönecekti, biliyordu...
    `Gerçekten istiyorsan,
    Gerçekten hissetmelisin...` dedi kendi kendine...
    O ne ayrılıklar, ne kavuşmalar görmüştü bu zamana kadar beklediği yerde...
    Evlenmelerine izin vermedikleri aşkıyla kaçmıştı. Kader birleşmelerini istemezcesine ayırmıştı onları... Ondört yaşında başlayan büyük aşk, yirmisinde ayrılmalarına rağmen sönmemişti...
    Dönecekti ama sevdiği...
    Aradan geçen kırk seneden sonra bile, kokusunu duyduğum anda tanırım demişti yaşlı kadın. Ve yolcu ederken verdiği sözü tutmuştu;
    `Döndüğünde burada olacağım...`
    Ama çoktan gitmişti büyük aşkının ailesine haber. Şehit vermişti sevdiğini... Ona haberi gelmemişti sadece.
    İsmini duymayı bekliyordu yıllardır. Tatlı bir kız... Adını bir kaç kez tekrarlayıp aşkının durduğu peronu söyleyecekti mikrofonla...
    Birden durdu yaşlı kadın. Elini yavaşça göğsüne yerleştirdi. Gözleri açıldı bir anda sanki birini görmüş gibi... Bir el uzandı usulca... Kırk yıllık bekleyiş bitmişti...
    Hala yirmi yaşında genç delikanlı, elini tuttu büyük aşkının... Delikanlı çekti kendine kırk yıl önceki sevdiğini... Ayırdı ruhunu bedeninden...
    `Ben tuttum sözümü` dedi genç kız... Gülümsedi delikanlı;
    `Ben de tutuyorum` dedi...
    `Artık sonsuza kadar birlikteyiz...`

2. Cevap: Bekleyiş

çok duyguluuuu:f9:teşekkürler ablacımm

3. Cevap: Bekleyiş

teşkkürler;)

4. Cevap: Bekleyiş

tüylerim diken diken oldu çok güzeldi emeğine sağlık

5. Cevap: Bekleyiş

:( Çok duygulu bir hikayeydi..Teşekkürler Alya..

6. Cevap: Bekleyiş

Emegine sağlık kardeşimmmm

7. Cevap: Bekleyiş

Tşkler bende çok duygulandım.........