bebeklerin kucakta uyuma alışkanlığı

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 24 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. bebeğim şu an 1,5 aylık ve uyku problemi var uyumuyor gecede az uyuyor kucağımda uyuduğunda yere bıakınca uyanıyor nasıl çözebilirim yardımcı olurmusunuz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Eylül 2011
 2. Cevap: bebeklerin kucakta uyuma alışkanlığı

  Bebekleri kucakta uyutmak onların uyku düzeni için olumsuz etki yapar. Onun için bebeğin kendi başına uykuya dalması için bebeği buna alıştırmak gerekir. Bu konuda yapılması gereken en doğru davranış bebeği uyku vakti gelince uyanıkken yatağa yatırmanızdır. Bu şekilde kendi kendine uykuya dalmayı yavaş yavaş öğrenecektir.

  Tabi bu kolay olmayabilir. Çünkü bebekler belli bir süre anne kucağında uyumaya alıştıkları için bu yeni durumu yadırgayabilirler. Fakat hemen pes etmemeniz gerekir. Çünkü bebeklerin bu yeni durumu yadırgaması normaldir. Eğer bebeğiniz ağlamaya başlarsa hemen müdahale etmeyin. Bir süre bekleyin. Belki o arada susup uykuya geçebilir. Eğer hiç susmazsa yanına gidin ve onu sakinleştirmeye çalışın ve konuşun. Sonra tekrar uyuması için onu yalnız bırakın. Böyle 1-2 hafta devam ettiğiniz zaman bebeğiniz buna alışacak ve artık kendi kendine de uyuyabilecektir. Bu sayade siz de bebeğiniz kendi kendine uyurken kendinize vakit ayırma imkanı bulacaksınız.
   
Yükleniyor...
- bebeklerin kucakta uyuma Forum Tarih
Koç burcu bebeklerin özellikleri nelerdir? Astroloji ve Burçlar 25 Şubat 2014
Erkek bebekleriniz için duyulmamış en güzel isimler Bebek Bakımı 28 Ocak 2014
Yeni doğan bebeklerin ideal kilosu Bebek Bakımı 21 Ocak 2014
Bebeklerin Zekası Nasıl Geliştirilir? Hastalıklar 23 Kasım 2013