Bebeklerin göz renkleri neden değişir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 18 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Yeni doğmuş bir bebek gözlerinin araladığında etrafa bakan o masum gözler ne şirindir değil mi?
    yeni doğan bebeklerin gözleri niye lacivert olurki?niye kahverengi mavi ela yeşil olmaz. ben sizlere bunu anlatacağım.
    Aslında yeni doğmuş bir bebeğin gözleri renkli değildir.Çünkü doğum esnasında bebeğin gözlerinde renk hücreleri bulunmazmış.Bu nedenle bebeğin gözleri hiçbir ışığı yakalayamaz ve gelen ışığı geri yansıtırmış.Bu yansıyan ışığın rengide mavimsi bi renkmiş.bu
    renk bebeğin gözüne vurduğunda gözünün lacivert görünmesine sebep olurmuş.
    Bebekler 8-9 aylık olduğunda gerçek göz rengine kavuşurmuş.

2. gerçekten ilginç

3. ilginç gerçekten sağol canım

4. yeni doğan her bebeğin tek tartışma konusudur aslında bu gözleri şu renk yok hayır bu renk alın işte cevap çocuğunuzun gözünün bir rengi bile yokmuş doğduğunda :f106:

5. Annem bebekken masmavi gözlerim olduğunu söylerdi demekki değilmiş:)

Teşekkürler Wish ilginçti:f40:

6. bizler şu ren bu renk derken :f106:

7. [​IMG][​IMG]

sağol dilek hiç bilmiyordum :f40:

8. Benim kızın gözleride dokuz aya kadar mavi idi sonra deyişti dilekcimm.gerçek evet bunlar ben bire bir yaşadımm.teşekkür ederim bitanemm paylaşımın güzeldi.

9. Ben 4, 5 ay gibi biliyordum.
    Uzun bir zaman anne babalar için :f20:

10. :f20: İlginç.. Teşekkürler Şekerr..

11. Teşekkürler canım evet ilk 6 ay tam belli olmaz mış bebeklerin gözleri öyle der büyüklerimiz demekki iyi biliyorlarmış :f63: