Bebek Bakımında Bunlara Dikkat Edin!

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 28 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler


  Bebek bakımının ne kadar hassas ve önemli olduğunu tüm anneler bilirler.Yeni anne olmuş bebek bakımı hakkında hiçbir şey bilmeyen bir anne dahi bebeğinin neye ihtiyacı olduğunu hisseder ve ihtiyaçlarını hemen karşılar.

  Bir bebeğin rahat olması için öncelikle karnının tok olması ve altının temiz olması yeterli gibi görülür ki bu çok doğru.Eeğer bebeğinizin altı temiz herhangi bir pişik sorunu yok ise bebeğiniz huzurlu olackatır.

  Bebeğinizi düzenli bir şekilde besliyorsanız özellikle emziren anneler gaz yapmayan yiyecekler ile beslenip kendi sağlıklarına dikkat ederek beslenirlerse bebekleride en az kendileri kadar rahat ve huzurlu olacaklardır.

  Banyo sonrasında bebeğinizin cildini mutlaka nemlendirmelisiniz bebeklerde görülen cilt kuruluğu bebeği huzursuz edebilir.Bebeği ışık olmayan ortamlarda uyutmalısınız ışık bebeğinizin uykusunun bölünmesine neden olur.Bebeğinizi çok sessizliğe alıştırmamalısınız en azından evinizin bir köşesinde hafif bir müzik çalabilir çünkü sessiz ortamlara alışan bebek mecbur kaldığınız zaman gürültülü ortamlarda uyumayacaktır evdeki o sessizliği istiyecektir hep.
   
Yükleniyor...
- Bebek Bakımında Bunlara Forum Tarih
Çalışan anne ve bebekleri Bebek Bakımı 5 Haziran 2016
Kış Aylarında Bebekler Nasıl Beslenmeli Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Bebeklerde alerji yapan gıdalar Bebek Bakımı 20 Ocak 2016
Bebeklerde pişik nasıl geçer? tedavisi Bebek Bakımı 19 Ocak 2016