Bebeğin Yeşil Kaka Yapması

Konusu 'Bebek Bakımı' forumundadır ve EyLüL tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. EyLüL Üye

  Bebeğin Yeşil Kaka Yapması Nedeni Nedir?
  Bebeği Yeşil Kaka Yapması
  Bebeklerde kaka rengi


  Yeni Bebek sahibi olan annelerin oldukca merak ettiği bir konu bebekler neden yeşil renk kaka yaparlar Bebeğin yeşil kaka yapması nın nedeni nedir hemen size bu konuda bilgi vermeye çalışıcağız evet sevgili anneler Bebeğinizin Yeşil Kaka Yapması'nın nedenlerini öğrenelim hemen

  Bebekte kaka rengi ve yeşil kaka yapması. Bebekte kaka rengi çoğunlukla bebeğin yediği gıdalardan ve annesini emiyorsa annesinin beslenmesinden dolayı renk farklılığı gösterebilmektedir. Ancak kimi zaman bebekte kaka rengi, bebeğin bir rahatsızlığını göstermektedir.

  Eğer bebekte kaka rengi koyu yeşil ve sümüksü ise, bebeğinizde halsizlik huzursuzluk görüyorsanız bir rahatsızlığının olduğu gösterebilir.

  Normalde annesini emen bir bebeğin kakası sarı renkli bir durumdadır. bebek ishal olduğunda, üşüttüğünde, yeterli beslenemediğinde, kabız olduğunda vb. durumlarda bebekte kaka rengi ve şekli mutlaka değişiklik gösterecektir.

  Önemli olan bebeğinizin kakasının yediği gıdaların rengi mi yoksa bir rahatsızlığın belirtisimi olduğunu anlamaktır. Eğer bir rahatsızlık ihtimali varsa ve kaka renginden başka belirtiler de görülüyorsa tabi ki bir doktora gösterilmelidir.

  Bebeklerin doğumdan sonraki ilk 5-10 gün içinde kakaları koyu yeşil renktedir. Halk ağzında buna çara adı verilir, tıp dilinde ilk kaka yani mekonyum‘dur. Gün geçtikçe kaka rengi normale döner.

Benzer konu başlıkları: Bebeğin Yeşil
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Bebeğin Kakasının Yeşil Olması 20 Ekim 2011
Hamilelik ve Doğum Bebeğin Anne Karnındayken Suyu Neden Azalır 2 Ağustos 2014
Medya Takip Esra Erol Bebeğini kaybetti 11 Ocak 2014
Hamilelik ve Doğum Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur 9 Ocak 2014
Hamilelik ve Doğum Hamilelikte bebeğin gelişimi için ne yemeli 19 Aralık 2013