Bebeğin Göbek Bağı Ne Yapılır?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 24 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Kabul ediyorum bu oldukça ilginç bir konu başlığı oldu fakat gerçekten merak edilen bir soru bu özellikle bu konuyu araştırmamı ve yanıtını bulmamı çevremdeki anneler istedi.Bebeklerinin göbek bağının halen evlerinde bir yerlerde sakladıklarını söyleyen bu Anneler merak ediyorlar laf aramızda kalsın benim oğlumun göbek bağıda hala evde biryerlerde duruyor :)

Neyse devam edelim biz konumuza bebeklerin göbek bağı ne yapılır saklanmalı mı yoksa bir yere gömülmelimi bu soruların hepsinin yanıtını aradım ve buldum bakın bebeklerimizin göbek bağlarını ne yapmamız gerekiyormuş

Çocuğun göbek bağı müsait bir yer bulunursa gömülür gömülmelidir ama gömüldüğü yerin bebeğe etki edeceğinin düşünülmemesi gerekiyor bu sadece halk arasında yaygın bir inanıştır.Bebebeğin göbek bağının gömüldüğü yerin bebeğe iyi yada kötü hiçbir etkisi yoktur.Bu inancın hiçbir şekilde doğruluk payı yoktur.Bir çocuğun ahlaki özellikleri ailesinden ve çevresinden gelir alacağı eğitim ile ilişkilidir.Bu nedenle Ailelerin çocuklarına nasıl bir eğitim vermeleri gerektiğini çok iyi bilmeleri gerekmektedir.

Eğer gömülecek uygun bir yer bulunamazsa uygun bir şekilde bir beze yada bir poşete koyularak çöpe atılabilirmiş gerçi buna hiçbir annenin yanaşmıyacağını düşünüyorum ne yalan söyliym evlerinde saklamaya devam ederler bence yinede atmazlar bebeklerine ait olan birşeyi yinede öğrendiklerimi sizlerle eksiksiz paylaşmak isteidm umarım bu konuyu merak eden annelerin meraklarını giderecek bir yanıt olmuştur.:f63:

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/gobekbagi-neypilir-76660.jpg]gobekbagi-neypilir-76660[/IMGALT]