BDP'li Hasip Kaplan kürsüde bardak kırdı

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 10 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hasip Kaplan kürsüde bardak kırdı,
  BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan mecliste kürsüdeki bardağı kırarak fırlattı.BDP Başkanvekili Hasip Kaplan,AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin sözlerine sinirlenerek, kürsüde bardak kırdı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir kez daha görüşülmek üzere iade ettiği sporda şike cezalarını indiren kanunun TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri, Canikli ile Kaplan'ın tartışmasına sahne oldu.
  Süresinin sona ermesine rağmen konuşmasına devam eden Kaplan'ı, Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam uyardı. Canikli'nin sözünü geri almasını isteyen Kaplan, ''Hakaret de tehdit de edemezsiniz'' dedi. Kaplan, kürsüde bulunan su bardağını alarak sert bir şekilde kürsüye vurdu. Kaplan daha sonra, kırılan bardağın parçalarını kürsünün önüne doğru fırlattı.
  Bunun üzerine BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder kürsüye koşarak, Kaplan'ı sakinleştirmeye çalıştı. BDP'liler Kaplan'ı tutmaya çalışırken, Kaplan, ''Özür dileyecek, sözünü geri alacak'' diye bağırdı. Sağlam, birleşime ara verdi, Kaplan da milletvekilleri tarafından kulise çıkarıldı.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- BDP'li Hasip Kaplan Forum Tarih
BDP'liler yemin etti-1 Ekim 2011 Haberler 1 Ekim 2011
Aşk ve Ceza Hasip kim Popüler Diziler 23 Mayıs 2011
Muhasip nedir, ne demek, anlamı Türkçe Sözlük 5 Ocak 2011