bayramda kırmızı et'e dikkat...

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elif tarafından 15 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Kurban Bayramı nedeniyle artacak olan et tüketimini engellemek elbetteki mümkün değil. Ancak et tüketimi ile birlikte sebze tüketimi de arttırılabilir.


  PİŞİRME VE SAKLAMA KOŞULLARI DA ÖNEMLİ
  Etlerin pişirme ve saklama koşulları protein, vitamin ve mineral kayıplarının oluşmasında önemli etkendir. Etlerin yağda kavrulması ve kızartılması besin öğesi kayıplarını arttırmaktadır. Etlerin ızgara, buğulama ve haşlama olarak pişirilmesi hem besin öğesi kayıplarını azaltacak hem de toplam enerji miktarının artmasını engelleyecektir.
  Et, tavuk, balık çabuk bozulan besinler grubundadır. Bu yüzden etlerin saklama koşulları hem besin öğesi kayıplarının engellenmesinde, hem de mikroorganizmaların çoğalmasının engellenmesinde etkendir.
  Kurban Bayramı’nda etlerin birçoğu hemen tüketilememekte. Bu nedenle, hemen tüketilmeyen etler iyi saklama koşullarında muhafaza edilmelidir. Etler 0-2 santigrat derecede 3-5 gün saklanabilirler. Etlerin dondurulması tercih ediliyorsa -18 santigrat derecede 3 ay saklanabilirler. Dondurulan etler buzdolabının alt kısmında veya akan soğuk su altında çözdürülmelidirler.
   
 2. Cevap: bayramda kırmızı et'e dikkat...

  Tşkler bilgilendirme için............
   
 3. Cevap: bayramda kırmızı et'e dikkat...

  tşkler emeğine sağlık
   
 4. Cevap: bayramda kırmızı et'e dikkat...

  saol canım
   
Yükleniyor...
- bayramda kırmızı et'e Forum Tarih
Bayramda Hangi Diziler Yayınlanmayacak? Popüler Diziler 13 Ekim 2013
Bayramda oruç tutulur mu? Ramazan ve Oruç 12 Ağustos 2013
Bayramda Hac Ziyareti Haberler 27 Ekim 2012
Yeni Galata Bayramda Kapalı Haberler 24 Ekim 2012