Bayanlar daha iyimser olmanızı öneriyoruz !

'Sağlık bilgisi' forumunda ayla tarafından 7 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bayanlar daha iyimser olmanızı öneriyoruz !!!
  Bilim insanları iyimser kadınlarda kalp hastalıkları ve ölüm riskinin daha düşük olduğunu kanıtladılar.
  Pittsburgh Üniversitesi bilim insanları, araştırmaları sonucu iyimser kadınların kalp hastalıklarına yakalanma ve ölüm riskinin daha düşük olduğunu kanıtladılar.
  Son araştırma Hollandalı bilim insanlarının iyimserliğin erkeklerde kalp hastalıkları riskini düşürdüğünü gösteren araştırmalarını destekliyor. 100.000 kadının verilerini analiz eden bilim insanları kötümser kadınlarda kan basıncı ve kolesterol değerlerinin daha yüksek olduğunu kanıtladılar.
  İYİMSER KADINLAR DAHA FAZLA SPOR YAPIYOR
  Circulation dergisinde yayımlanan sonuçlara göre optimist kadınların herhangi bir kalp hastalığına yakalanma riski yüzde dokuz daha düşük. Diğer insanlar hakkında düşmanca düşünceler besleyen veya genel anlamda kötümser olan kadınlarda ölüm riski yüzde on altı daha yüksek diyor uzmanlar. Bunun nedeni iyimserlerin olumsuzluklarla daha iyi baş edebilmeleri ve hastalık sırasında kendilerine daha iyi bakmaları. Araştırmaya katılan iyimser kadınlar daha fazla spor yapıyor ve daha zayıftılar diyor uzmanlar. Araştırmayı yöneten bilim kadını Hilary Tindle, sürekli olumsuz düşünceler beslemenin sağlığı tehdit ettiğini söylerken, İngiliz Kalp Vakfı’nın bir sözcüsü de negatif duyguların bedende belli başlı kimyasalların salgılanmasına neden olduğu ve bunların da kalp hastalıkları riskini yükselttiğinin altını çiziyor.
   
Yükleniyor...
- Bayanlar daha iyimser Forum Tarih
Bayanlara hangi saç modeli daha yakışır? Kişisel Bakım 21 Eylül 2009
Eşinden daha fazla para kazanan bayanlar Sosyal Konular 6 Mayıs 2009
Kolay Hamile Kalmak İsteyen Bayanlar Ne Yapmalılar? Bebek Bakımı 16 Şubat 2016
Bayanlar için squat nasıl yapılır Kadınca 8 Ocak 2015