Basketbolun Ünlü Oyuncuları

'Spor Gündemi' forumunda Ezlem tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


  1. Basketbolun Ünlü Oyuncuları isimleri


    Vince Carter

    Full Name: Vincent Lamar Carter
    Height: 6' 6"
    Weight: 225 lbs.
    Position: Guard/Forward
    Birth Place: Daytona Beach, Florida
    Birthday: Ocak 26, 1977
    College: North Carolina '99
    NBA Team: New Jersey Nets

    Dwyane Wade

    Dwyane Tyrone Wade Jr. 17 Ocak 1982'de Chicago'nun illionis eyaletinde dünyaya geldi.

    Carmelo Anthony

    29 Mayıs 1984 te Carmelo ve Mary Anthony nin çocuğu olarak dünyaya geldi.

    Kevin Garnett

    Tam ismi: Kevin Maurice Garnett
    Boy: 6" 11 (2.11 m)
    Agirlik: 220 lbs. (100 kg)
    Pozisyon: Small Forward
    Dogum Yeri: Mauldin, South Carolina
    Dogum Tarihi: Mayis 19, 1976
    Bitirdigi Okul: None
    NBA Team: Minnesota Timberwolves

    M.J.

    Tam Adı: Michael Jeffrey Jordan
    Doğumu : 17/02/63 Brooklyn, N.Y.
    Lisesi : Laney (Wilmington, N.C.)
    Üniversitesi : North Carolina
    Draft : Chicago Bulls, 1984 (1. tur 3. sıra)
    Yaptıkları : İlk vedası 6/10/93; Geri dönüşü 18/3/95; 2. Vedası 13/1/99; 2. Geri Dönüşü Washington Wizards, 25/9/01.
    Boy : 6-6 (198 cm) Kilo : 216 lbs. (98 kg)
    Nickname: Air Jordan

    Kobe Bryant

    Tam Isim: Kobe Bryant
    Uzunluk: 6' 6"
    Agirlik: 220 lbs.
    Pozisyon: Guard
    Dogum Yeri: Philadelphia, Pennsylvania
    Dogum tarihi: Agustos 23, 1978
    Bitirdigi Okul: Lower Merion (PA)
    NBA Takimi: L.A. Lakers

    ALLEN IVERSON

    Tam Ismi: Allen Ezail Iverson
    Uzunluk: 6' 0"
    Agurlik: 165 lbs.
    Pozisyon: Guard
    Dogum Yeri: Hampton, Virginia
    Dogum Tarihi: Haziran 7, 1975
    Bitirdigi Okul: Georgetown '98
    NBA Takimi: Philadelphia 76ers

    Timothy Theodore Duncan
    Tam Isim: Timothy Theodore Duncan
    Uzunluk: 7' 0"
    Agirlik: 260 lbs.
    Pozisyon: Center/Forward
    Dogum Yeri: St. Croix, Virgin Islands
    Dogum Gunu: Nisan 25, 1976
    Bitirdigi Okul: Wake Forest '97
    NBA Takimi: San Antonio Spurs

    Kenyon Martin

    Full Name: Kenyon Martin
    Height: 6' 9"
    Weight: 234 lbs.
    Position: Forward
    Birth Place: Saginaw, MI
    Birthday: December 30, 1977
    College: Cincinnati '00
    NBA Team: Denver Nuggets

    jason Fredrick Kidd

    Full Name: Jason Fredrick Kidd
    Height: 6' 4"
    Weight: 212 lbs.
    Position: Guard
    Birth Place: San Fransico, California
    Birthday: March 23, 1973
    College: California '96
    NBA Team: New Jersey Nets

    Dirk Werner Nowitzki
    Height: 7" 0
    Weight: 245 lbs.
    Position: Center
    Birth Place: Wurzburg, Germany
    Birthday: June 19, 1978
    College: Played on a team in Bundesliga
    NBA Team: Dallas Mavericks

    Steve De’Shawn Francis
    Doğum Tarihi: 21 Şubat 1977
    Boyu: 1.91
    Kilosu: 90.7
    Okul: Maryland

    Earvin Johnson Jr.
    Doğum Tarihi: 14/08/1959
    Boy: 6-9; Kilo: 255 lbs.
    Lise: Everret
    Üniversite: Michigan State
    Draft: L.A. Lakers (1979)

    TRACY MCGRADY "Houston Rockets"

    Tam ismi: Tracy Lamar McGrady Jr.
    Doğum Tarihi: 24 Mayıs 1979
    Boyu: 2.03
    Kilosu: 95.3
    Okul: Mount Zion Christian Acad. H.S.
    Lakabı: T-Mac