Başbakan Erdoğanın Somali Resimleri

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 19 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Recep Tayip Erdoğan Somali Görüntüleri
    Başbakan Erdoğan Somali Konuşması
    Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Köşkünde Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed tarafından kabul edildi. Erdoğan ve Ahmed, yaklaşık 2,5 saat süren kabulün ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan konuşmasında, mübarek Ramazan ayının içinde bulunulduğunu hatırlattı ve bu ayın tüm İslam dünyası ve insanlık için barışa vesile olmasını diledi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Biliyorum ki Somali bugün son 60 yılın en sıkıntılı günlerini, aylarını, belki de yıllarını geçiriyor. Kuraklık ve kıtlık tehdidiyle karşı karşıya... Dolaştık, basın toplantısından sonra yine dolaşacağımız kamplar olacak. Gördüğümüz kadarıyla ortada bugüne kadar görmediğim bir felaket tablosu var. Darfur kamplarını da dolaşmıştım. Şöyle bir karşılaştırdığım zaman buranın çok daha büyük bir felaketle iç içe olduğunu gördüm. Özellikle insanlar bir sağlık tehdidi ile karşı karşıya. Tabii her iki kampta da özellikle yavruların, çocukların o halini görmek insan olarak bizi üzüyor.

Sesinizi daha yakından işitmek için buradayız. Bakan, milletvekili arkadaşlarım, işadamlarımız işkadınlarımız, sanatçılarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla buradayız. Bu ziyaret vesilesiyle buradaki durumu dünyaya duyurmak istiyoruz. Aslında bu Türkiye’nin bir sorunu değil. Bu bir insanlık sorunudur. Fakat biz Türkiye olarak, kimse yokmuş gibi davranmak suretiyle buradayız."

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Somali Görüntüleri