Baş belası temizlik

'El Becerileri' forumunda Esra Öztürk tarafından 18 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Baş belası temizlik

Kadın denildi mi çoğumuzun aklına süpürgeli cadı geliyor. Süpürgeli cadının temizlikle alakası var bence. Sürekli temizlik yapan bir kadının saçı başı da almış başını gidiyorsa al size süpürge ve cadı. Hele birde titiz kadınsanız ömrünüzün çoğu temizlik yapmayla geçer. Sabah kalkıp temizliğe başlarlar, akşam yatmaya kadar da devam eder. Sabahı anlarımda yatasıya kadar ne temizliği yaparlar anlamadım. Ama onlara da sorsan temizlik hiç bitmez.

Temizlik yüzünden hayatlarından vazgeçen bayanlar tanıyorum, hatta temizlik yüzünden hastanelere düşen bayanlar. O kadınlarımız o kadar titizler ki ozonla-tuz ruhunu karıştırıp banyoyu lavaboyu ovup, yüksek dozda asite maruz kalıp hastanelere düşmektedirler. Ciğerlerinin gittiğine bakmazlar da bir daha temizliği nasıl yapacaklarını düşünürler. Biraz rahat olsak her şey daha güzel olacak. Bırakalım biraz pis olalım, bırakalım biraz dağınık olalım. Yapan da kadın, yapmayan da kadın zihniyetine sahip birçok insan var. Hayatımızı biraz dağınık yaşamak o kadar da kötü bir şey değil. Her şeyin çoğu zarar bunu unutmayalım. Düzgün, temiz, derli toplu olan evlerin içerisinde yaşam belirtisi var mıdır ki? Bırakın çocuklarınızın yaşam alanları biraz dağınık ve biraz pis olsun. Mikroba da ihtiyaçları var onların. Temizliğe harcadığınız enerjiyi sevdiklerinize harcayın. Sevdiklerinize ayıracağınız zaman inanın onların derli toplu bir evde yaşamalarından daha güzeldir. Tabi ki de temiz olmalıyız. Ama temizlik yaparken kendimizi parçalamamalıyız. Bence çok titiz bir ev hanımıysanız evinize bir kedi alın. İnanın eve alınan bir hayvan sizi çoğu huyunuzdan vazgeçirebiliyor. Evin içerisinde yaşan bir hayvanınız varsa sizde bazı şeyleri bırakabiliyorsunuz.

Benim kedim var. Bana küstüğü zaman çişini gidip benim giysilerimin üzerine yapıyor. Ama olsun ben kedimi çok seviyorum.