Baş Belası Siyah Noktalar

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Baş Belası Siyah Noktalar


  [​IMG]


  Kaç yaşına geldiniz ama siyah noktalarınızla hala başınız dertte mi?


  Mucizevi öneri: Elma sirkesi

  Bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: Elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin.

  Haftada 2 kez uygulamak gerek

  Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

  Siyah noktalara farklı öneriler:

  1- Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

  2- Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

  3- Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.
   
Yükleniyor...
- Baş Belası Siyah Forum Tarih
Baş Belası Siyah Noktalar Kişisel Bakım 18 Haziran 2008
Baş belası temizlik El Becerileri 18 Haziran 2016
Baş Belâsı Deyiminin Anlamı Atasözleri ve Deyimler 16 Mart 2012
Baş belâsı ne demek Atasözleri ve Deyimler 31 Ocak 2011