Barbie Kızları

'Çocuk Kulübü' forumunda Bloom tarafından 12 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Barbie (ilk piyasaya çıkış; 1959) 1990'lı yıllardan itibaren dünyanın en çok satmış kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncağı, perdeye, çarşafa, terliğe, çamaşıra, parfüme ve akla gelebilecek her türlü ürüne imza atmış bir marka.

Barbie bebek aslında, yaratıcısı, ABD'li işkadını Ruth Handler'ın kızı Barbara Handler'dan esinlenilmiştir. Ve aslında Barbie'nin tam adı da Barbara Millicent Roberts'tır 1950'lerin başında Barbara'nın annesi Ruth, kızının ve arkadaşlarının yetişkin kadın bebekleriyle oynamayı normal bebeklerden daha fazla sevdiklerini farketti. O zamana kadar yetişkin bebekler sadece kartondan yapılıyordu. Ruth Handler, gerçeğe çok yakın üç boyutlu bir bebek yapmaya karar verdi.

Barbie Kızları1. Barbie Kızları2. Barbie Kızları3. Barbie Kızları4. Barbie Kızları5. Barbie Kızları6. Barbie Kızları7. Barbie Kızları8. Barbie Kızları9. Barbie Kızları10. Barbie Kızları11.

2. İyice baktım annecim çokta beğendim
    çocuk olmak vardı şimdi oturup bunlarla oynamak için
    bizim zamanımızda annelerimizin yaptığı bebekler birde yurt dışında tanıdığı olan varsa onların getirdiği oyuncaklar vardı oynamak için :f106:

3. Birtanemm valla çocuk olasım geldi ne güzel şeyler bunlar böyle o minik ellerine sağlıkk tatlımm:f118:

4. E madem Yurt Dısında akrabaların Varmıydı senin ha doru vardı :f63::f63::f63:
    Halam Diymi
    :f30::f30::f30::f30::f30:
    tamam annecim kücükken bunlar olmasa bile annen yaparmı

5. Bir kere yurt dışından gelen oyuncaklar oynanmaz daha çok süsü yapılırdı ..

Fakat o zamanlar benim yurtdışından akrabamm olmadığı için hiç bebek süsümüz olmadıı :)

6. fıstığım çok şanslı çocuklarsınız :f196:

7. evet çok şanlılar çokk.eline sağlık yeğenn:f118: