Banyolu Kek

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 15 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Banyolu Kek Tarifi
    Kakao Soslu Hindistan Cevizli Kek

banyolu kurabiye ve banyolu börek ten sonra şimdide banyolu kek tarifi ağzımı tadlandıracak.

MALZEMELER

Keki İçin:

4 yumurta
    1,5 su bardağı şeker
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı sıvı yağ+erimiş margarin karışımı
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    3 su bardağı un

Sosu İçin:

3 su bardağı süt
    3 yemek kaşığı kakao
    yarım su bardağı şeker

Üzeri İçin:

Hindistancevizi

YAPILIŞI:

Aynen kek pişiridiğimiz sırayla şekeri ve yumurtayı en az 5 dk mikserle çırpın.Sütü ve yağı katın bir kez daha çırpın.Unu, kabartma tozunu ve vanilyayı eleyerek ekleyin ve bir kez daha karıştırın.Yağladığınız büyük boy borcam tepsiye hamuru dökün ve üzerini düzeltin. Kesinlikle şekilli kalıp kullanmayın.Bu arada sos malzemelerini karıştırıp kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra altını kısıp arada karıştırarak 5 dk pişmeye bırakın. Pişince soğumaya bırakın.Pişen ve soğuyan keki dilimlere kesin, sosun içine batırıp heryerine değmesini sağlayın ve hindistancevizine bulayın.Kekleri olabildiğince küçük kesin 40 dilim kadar çıkıyor.Tepsinin boyutu 27×40 cm Uzun dikdörtken borcam.

Afiyet olsun​

2. Cevap: Banyolu Kek

Hmm..banyolu olması iyi ... Temiz temiz yeriz ..Eline sağlık...Bu arada harika görünüyor....

3. Cevap: Banyolu Kek

muhteşem görünüo teşekkürler

4. Cevap: Banyolu Kek

Ne güzel işte banyo sonrası mis gibi ve lezzetli bir görüntüsü var :) Eline sağlık canım.

5. Cevap: Banyolu Kek

nazar boncuklarıyla tam bir uyum içnde bir kek:)

6. Cevap: Banyolu Kek

Dün akşam aniden misafirim geldi. Bu keki yaptım çok beğendiler. Hem pratik bir yapımı var hem de lezzeti süper. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Yanlız ben sosunu pişirmedim. Kakao ile sütü karıştırıp banyosunu öyle yaptırdım. :oops:Süper olmuş dediler :f196:

7. Cevap: Banyolu Kek

Güzele benziyorr..Aynen temiz olur bencede :))
    Teşekkürler DileK Abla.

8. Cevap: Banyolu Kek

Ben yedim bundan bir arkadaşta.O dasosu pişirmeden yapmış.Nefis bir lezzet :f63: