banyodan sonra saç nasıl taranmalı

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Yumuşar kıllı bir fırça yardımıyla banyoya girmeden önce saçınızı bir kez nazikçe tarayın ve sonrasında duşa girin.
    Banyo sırasında saçlarınız saç kremi yardımıyla ipeksi bir hal alır almaz hemen geniş dişli bir tarakla güzelce tarayın. Ama hemen söyleyelim. Saç kremini saç diplerine sürmeyin. Saçlarınızın dipden 5-6 cm sonrasına saç kremi uygulayın.
    Şimdi üçüncü bir yöntem söyleyelim. Duş sonrası kullanılabilen ve durulama gerektirmeyen saç kremleri de saçlarınızı kırmadan dolaşıklarını açabileceğiniz ürünlerdendir. Durulanmayan saç kremini saçlarınıza uygulayın ve yavaşça tarayın.
    Benim en çok kullandığım yöntem ise önce saç uçlarını taramak. Çünkü en zor olan kısım zamanla yıpranan saç uçlarının dolaşıklığını açmak. Bu yüzden bende önce saçlarımın uçlarını tarıyorum daha sonra saç diplerine geçiyorum. Denemenizi tavsiye ederim.
    Son söz olarak ta saçlarınızı kolay tarayabileceğiniz şekilde bir kaç tutama ayırın ve bu şekilde taramaya özen gösterin. Böylece saçlarınız daha az yıpranacak ve canınız daha az acıyacaktır.

saç.