Banka kartları dijital cüzdana giriyor

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 19 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Nakitsiz toplum için dijital cüzdan geliyor
  Kredi ve banka kartları dijital cüzdana giriyor

  BKM Genel Müdürü Canko, 2012 yılının ilk çeyreğinde dijital cüzdanı tanıtacaklarını söyledi.. Canko, “Avrupa’da temassız kredi kartı Türkiye’de başladı. İlk temassız kartı yaptık ama bu yeterli değil, potansiyel yüksek. Temassız uygulamalarda önümüz çok açık” dedi.
  Bütün kartlar bir cüzdanda toplanıyor
  Tüm ödeme kartlarının entegre edileceği tek bir cüzdan olacağını ifade eden Canko, “Cüzdanımızda sadece kredi kartları ve banka kartları yok, marka kartları da entegre olacak. Sadece ödemelerinizi değil tasarruflarınızı da bu cüzdanla yapacaksınız. Bu konuda çok detay vermek istemiyoruz ama Ocak-Şubat gibi açıklamayı yapacağız. Amacımız, internet üzerinden yapılan alışverişin süresini kısaltmak” değerlendirmesinde bulundu.

  Canko, bireylerin ortalama cüzdan yoklama sıklığının 6-7 saat olduğunu, buna karşılık cep telefonunu ise 16 dakikada bir kontrol ettiğini aktardı.

  Ödeme sistemlerinde biometrik uygulamaların da yaygınlaşacağı öngörüsünde bulunan Soner Canko, “ATM ve POS’ta biometrik yaygınlaşacak. 2023 yılında nakitsiz ödemeler yapan Türkiye istiyoruz. Kamu mevzuatı ile bizi desteklemeli” ifadesini kullandı. (vatan)
   
  Son düzenleme: 19 Kasım 2011
Yükleniyor...
- Banka kartları dijital Forum Tarih
Kredi ve bankamatik kartlarında tehlike Haberler 13 Şubat 2010
Halk Bankası Personel Alım Şartları 2013 Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Banka kredi masraflarını geri alma dilekçe örneği Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Bankada unutulan para sorgulama 2015 Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016