Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kompozisyon

Konusu 'Soru Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Misafir Ziyaretçi

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözüyle ilgili kompozisyon

2. Belinay Üye

Cevap: Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kompozisyon

İnsanlar arkadaşlarıyla değerlendirilirler.Çünkü kişi kendi huyuna yakın ,kendi kafasının denginde insanlarla birlikte olmaktan hoşlanır.Genelde de arkadaşlar bu yüzden birbirine benzerler.Aynı şeyleri yapmaktan hoşlanırlar,aynı tip hayalleri vardır.Tüm bunlara bağlı olarak kişi kötü niyetli etrafına zarar veren,tembel bir insansa arkadaşları da mutlaka öyledir.Ama tam tersi çalışkan,iyi niyetli,düzgün karakterli kişilerin de kendileri gibi arkadaşları olur.Bu sayede bir insanın sosyal çevresine ,arkadaş ortamına bakarak kişi hakkında üç aşağı beş yukarı tahminde bulunabiliriz ve yanılmayız.Cervantes'in bu güzel sözünün anlamı budur.

Benzer konu başlıkları: Bana arkadaşını
Forum Başlık Tarih
Soru Cevap bana arkadaşını söyle sana kim oldunu söyleyim sözünün anlamı 27 Eylül 2011
Soru Çözüm Bana arkadaşını soyle sana kim olduğunu soyleyeyim açıklayınız 10 Ekim 2010
En Güzel Şiirler 23 Nisan şiirleri Bana O'nu Anlatın 28 Şubat 2014
Dini şiirler İlahi Bir Aşk Ver Bana Şiiri 19 Aralık 2013
Soru Çözüm Mısır firavununun dilin kökeni deneyinde çobana verileren çocuğun söylediği ilk kelim 1 Haziran 2013