Balyoz Kararı İçin Dünya Medyası Ne Yazdı

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 22 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dünya Medyası Balyoz Kararı İçin Ne Dedi
  Balyoz davası kararlarına dünya medyası ne dedi

  Balyoz Darbe Planı Davasında karar açıklandı. Karar dünya medyasında da yer buldu işte Dünya medyasının Balyoz kararı hakkında yazdıkları...

  Amerikan CNN: 4 Hükümet Deviren Ordu İçin Dramatik


  Amerikan CNN televizyonunun internet sitesindeki haberinde de, Balyoz davasının, son 50 yılda 4 hükümet deviren ve bir zamanlar siyaseten güçlü olan silahlı kuvvetler açısından dramatik bir darbe olduğu ifadesine yer verildi.

  AP ve Reuters : Ordu Siyasette Etkisini Kaybetti


  Associated Press haber ajansı, aralarında eski deniz ve hava kuvvetleri komutanlarının bulunduğu 323 kişinin ceza aldığını duyurdu. Ajansın haberinde, davanın, askerin siyaset üzerindeki etkisinin azaltılmasına yardımcı olduğu da belirtildi.

  Reuters ajansı da, 1960 ve 1980 arasında 3 darbe yapan Türk ordusunun, Başbakan Erdoğan'ın iktidara gelmesi ile siyasetteki etkisini kaybettiği yorumunu yaptı.

  BBC Ceza Alan 3 Orgeneral’i Öne Çıkardı


  İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin internet sitesindeki haberde, hapis cezasına çarptırılanlar arasında 3 orgeneralin olduğunu bilgisi ön plana çıkarıldı.

  Haberde, davanın 1 numaralı sanığı dönemin 1'inci Ordu komutanı Çetin Doğan'la birlikte emekli kuvvet komutanları İbrahim Fırtına ve Özden Örnek'e önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiği ancak cezanın darbeye eksik teşebbüs gerekçesiyle 20 yıla indirildiği ifade edildi.

  Kaynak:trthaber.com
   
Yükleniyor...
- Balyoz Kararı İçin Forum Tarih
El Yumruğu Yemeyen, Kendi Yumruğunu Balyoz Sanır Atasözünün Anlamı Atasözleri ve Deyimler 31 Ekim 2011
Rüyada Balyoz Görmek Rüya Tabirleri 23 Aralık 2010
2010 Taraf Gazetesi Balyoz Haberler 24 Ocak 2010
Erzurum Kongresinde alınan Millî sınırlar içerisinde vatan bir bütündür, bölünemez kararı Ders notları 3 Eylül 2016