Bakanlıktan şaka gibi ödül!

'Medya Bölümü' forumunda alemşah tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Bakanlıktan şaka gibi ödül!
    Bakanlığın `İki Dil Bir Bavul`a verdiği `müzik` ödülü çok şaşırttı; zira filmde müzik yok!

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen `1. İlk Yönetmen Uluslararası Film Festivali`nde müziği olmayan `İki Dil, Bir Bavul` en iyi müzik ödülünü kazandı.

Yönetmenliğini Orhan Eskiköy ile Özgür Doğan`ın yaptığı, Urfa`nın Demirci Köyü`ne atanan Denizlili öğretmen Emre Aydın`ın, Kürt çocuklarla geçirdiği bir seneyi anlatan `İki Dil Bir Bavul`, sene boyunca çok sayıda ödül toplamıştı.

Eskiköy ve Doğan; Adana`da Yılmaz Güney ve SİYAD ödüllerine, Saraybosna`da `EDN Talent`a, Abu Dabi`de en iyi Ortadoğu belgeseli ödülüne, Antalya`da en iyi ilk film Altın Portakal`ına layık görülmüştü. Ama şüphesiz hiçbiri, ikiliyi son aldıkları ödül kadar şaşırtmadı.

Radikal Gazetesi`nden Bahar Çuhadar`ın haberine göre; `İki Dil Bir Bavul`, son olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen `1. İlk Yönetmen Uluslararası Film Festivali`nde `en iyi müzik` ödülünü kazandı. Plaket, yönetmenlere postalandı. Her şey iyi hoştu, ama ortada bir tuhaflık vardı; zira `İki Dil Bir Bavul`da müzik kullanımı yok!

Olan biteni Özgür Doğan`dan dinliyoruz; `Aralık başında Bayındırlık Bakanlığı`ndan aradılar, bir festival düzenlediklerini söyleyip ve bizden jüriye sunmak üzere filmin DVD`sini istediler. Bir süre ses seda çıkmadı. Daha sonra bakanlıktan bir sekreter aradı, `Size bakanlıktan bir şey yollayacağız, adres verir misiniz?` dediler. Ödül plaketini gönderdiler, `en iyi müzik ödülü` vermişler, filmimize. Filmimizde hiç müzik yok. Bakanlığı aradım, kimseye ulaşamadım. Çok şaşırdık. İmkansızı başardık ve hiç müzik kullanmadan en iyi müzik ödülü aldık!` Şaka gibi!

SkyTürk

2. italyan

italyan Yasaklı

Cevap: Bakanlıktan şaka gibi ödül!

Filmi izledim sadece ''Dünyanın bütün çiçeklerini'' getirin diye bir türkü o kadar..

3. Cevap: Bakanlıktan şaka gibi ödül!

BakanLıqın fiLmLe cok iLqiLi oLduqu beLLi:)

4. Cevap: Bakanlıktan şaka gibi ödül!

Gercekten saka gibi ödül :) :)