Bahçivanlar Diyari

'Oyun Bölümü' forumunda HazaN tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Ekip biçmeyi çok seven bizler yepyeni bir oyunla tanıştık geçtiğimiz haftalarda. Facebookta büyük bir ilgi gören FarmVilla nın ardından Bahçivanlar Diyarı isimli online oyun görücüye çıkmış bulunuyor.
    Oyun hakkında bilgi
    Oyunda küçük cücelere yardım edip sebze, meyve ve çiçek ekip biçiyoruz. İlk başta size kısıtlı alana sahip olan bir tarla ve 2 Marul 2 Havuç veriyorlar ve bunları ekerek başlıyorsunuz çiftçiliğe
    İşte tarlanızın ilk hali:
    Ekranda gördüğünüz boş alana ekim yapabiliyorsunuz. Sağ tarafta bulunan, taş, ot ve ağaç köklerini belirli bir miktar karşılığında tarlanızdan atabiliyorsunuz. Ama bunun için baya bir zengin olmanız gerekiyor.
    Ekranın hemen altında ak saçlı bir dede görüyorsunuz o dede sizin müşteriniz :f106: Onun gibi günde 4 tane müşteri gelip sizden alışveriş yapıyor. Eğer özel üyeyseniz vede çok zenginseniz oyunda bahçenize alacağınız süslerle müşteri sayısını yükseltebiliyorsunuz.
    Ekranın sağındaki bisiklete binip Yeşil Vadiye gidiyoruz. İşte "Yeşil Vadi";

Şimdi Yeşil Vadiyi tanıyalım
    1-Çiftlik: Buradan kazık fiyata meyve ve sebze alabiliyorsunuz. Tavsiyem bunun yerine pazar yerinden alışveriş yapmayı deneyin.
    2-Vilayet: Burada son istatistikleri ve kendi sıralamanı inceleyebilirsin
    3-Yapı Marketi: burada tarlan için süs eşyaları alabilirsin tabi paran varsa
    4-Pazar Yeri: Burası uygun fiyata alışveriş yapabileceğiz ve pazar kurabileceğiniz alan. Karşınıza kalabalık bir liste çıkacak yapmanız gereken size lazım olan bitkinin adına tıklayın ve en uygun fiyattan istediğiniz kadar alın. Ama mutlaka bunu yapın karşınıza ilk çıkan fiyattan asla ürün almayın.
    5-Otobüs Durağı: Buradan her çarşamba ve Cumartesi otobüs geçer. Sizi çiçekçi dükkanı ve labaratuvara götürür.

Devamı mutlaka gelecek...

2. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Aman oğlum görmesin farmilleden canım yandı birde koca çiftlik kurmasın :f196:

3. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Valla ne olursa olsun çiftlik oyunlarından ennn güzel FarmVille ama yinede Bahçivanlar diyarıda çok güzel ah ama ben üye olup marul ekip şifremi unutmasaydım daha iyi olucaktı :f106::f106:

4. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Hiç oynamadım çiftlik oyunlarını ama güzel olabilir.Bilgiler için tşkler HazaN:f40:

5. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Tarla,tapan,ekin ,bostan,yeşillik,marul,kabak,çilek, vs vs görmek istemiyorum :)

6. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Çok yaşaa Blue aynen:f30: bunda da koyun kuzu keçi melemeleri var mı :f196:

7. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Hayır bunda sadece ekip bekliyorsun ne meleyen koyunlar var ne böğüren inekler :f106: mini mini cüceler durmadan çalışıyorlar

8. Cevap: Bahçivanlar Diyari

Evet Yaren hele o meleme sesleri beni delirtecek :( ilk zamanlar etrafımda hayvanların gezindiğini düşünüyordum.:) Artık alıştım :f19: