Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

'Oyun Bölümü' forumunda RouGe tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Bu oyunda yeni raf nereden ve nasıl alınıyor

Birinci rafın dolduysa şayet 2. rafı alabilmek için premium üye olman gerekiyor. Aylık 30 coins karşılığında raf alabiliyorsun.

Ama premium üye değilsen ve rafında yer kalmadıysa yapman gereken Marul, havuç, kırmızı turp gibi çok işine yaramayan ürünleri ya tamamen elinden çıkarmak yani satmak yada kendi kendine sözleşme yollayıp ürünleri raftan kaldırmak. Ürünler lazım olduğunda sözleşmeyi iptal eder ürünleri kullanabilirsin

2. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

1. raf doldu. Premium üye nasıl olcaz o kısmı anlamadım zaten, yani nerden üye olcağımızı biliyorum da olamadım :D . Bir de rafı nerden alcaz, hangi bölümde var yani?

3. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

Ben de birşey merak ettim de :f40: görevleri yerine getirmek zorundamıyız :oops::f196::oops::f196:

Marul Kongresi mesela :f40:

4. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

Ben çok paragözüm sanırım sırf para için yerine getiriyorum görevleri :D

5. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

Wallie: 1 Euro
    (=2,20 TRY)
    => 10 Coin

ClickandBuy: 2,20 TRY
    => 10 Coin

PayPal: 1 EUR
    (=2,20 TRY)
    => 10 Coin

Kredikartı: 1 Euro
    (=2,20 TRY)
    => 10 Coin

Banka Havalesi:
    2,20 TRY
    => 10 Coin

Yukardaki ödeme türlerinden birisini kullanarak premium üye olabilirsin. Ben premium üye olmadığım için ve daha önce hiçbir oyuna para ödemediğim için nasıl kullanabilirsin bilmiyorum malesef.

Raf konusuna gelince şu bilgiyi aktarabilirim;
    "Seviye 8 den sonra 90.000 kL ödeyerek yeni bir Bahçe daha satın alabilirsin. Premium-Hesabın varsa üçüncü bir Bahçe ve (Seviye 9dan sonra) ikinci bir Raf satın alabilirsin. Bu ikinci Rafı Bahçe Kulubesinde bulabilirsin. (Dikkat! İkinci Raf ve Bahçe sadece Premium-Hesabın aktif olduğu sürece görebilir ve kullanabilirsin.Premium-Hesabın bittiğinde tamamen kaybolmayacaktır Premium-Hesabını yeniden aktifleştirdiğinde başka hiçbir artı ücret ödemeden kullanabilirsin.) "

6. italyan

italyan Yasaklı

Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

:f30::f30: yok aaartık

7. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

slm arkadaşlar. tarlada ki mahsüllerini toplayamayanlara detaylı yardımcı olacağım. seviye ilerledikçe yeni sebze ve meyveler ortaya cıkacak ve bunların sayısı sürekli olarak artacaktır. rafınız tamamen doldugunda tarlanıza ekmiş oldugunuz ürünleri toplayamayacaksınız. bu hepinizin oyundan sogumasına ve kızmasına neden olacaktır :D .. hatta aramızda oyunu bırakanlar ya da bırakmayı düşünenler bile olabilir. olay cok basit arkadaşlar. oyun sayfamızın sağ üst köşesinde bildiğimiz gibi yanyana sıralı bir menü var. bunlar sırası ile : dik,hasat topla,sula,mesajlar,sözleşmeler, profil,yardım ve not şeklinde yanyanadırlar. buradan sözleşmeler kısmına tıklıyoruz.önümüze bir sayfa acılacak ve ekranda YENİ SÖZLEŞME+GENEL BAKIŞ seçeneklerini göreceksiniz. YENİ SÖZLEŞME seçeneğine tıklıyoruz. önümüze elimizde ya da rafımızda mevcut bulunan ürünler cıkacak. misal vermek gerekirse diyelim ki marul sözleşmesi yapalım. ekranda ki marul'a maus ile tıklayıp hemen sag tarafta ki cücenin el arabasına sürüklüyoruz. önümüze bir seçenek daha çıkacak. en üstte adet yazan kısıma elinizde ne kadar marulunuz varsa yazın. mesela elimizde 555 marul var ise adet kısmına da 555 yazıyoruz. bir altında ise adet fiyatı seçeneği var. ben o kısıma ürün ne olursa olsun (1) yazıyorum. bunu da yaptıktan sonra bil alt kısımda ALICI (BAHÇE İSMİ) yazar. oraya bahçenizin adını yazacaksınız. bazı arkadaşlar bahçe isimlerini bilmeyebilirler. bunu da ögrenmek çok basit. ekranın sağ üst köşesine tekrar bakalım. orada ki rumuzunuz bahçe isminizdir zaten. kemdimden örnek vermem gerekirse :
    AntalyaKaaN <<<< bahçe adım
    Nakit: 82.385,06
    gülcentilmeni
    neyse gerisini yazmayacagım. en yukarda ki isim bahçe adımızdır. bahçe adımızı gönder kutusuna yanlıs olmadan yazalım. onay vermeniz için tekrar gönder seçeneği cıkacaktır. ve biz yine gönder diyoruz. başarı ile kendi kendimize bir sözleşme yapmıs olduk. rafınıza şimdi baktıgınız an rafınızın 1 kavanoz bosaldıgını göreceksiniz. toplayamadıgınız tarlada ki mahsül sayısı 1den fazla ya da 2 ise biz de aynı şekilde başka bir ürünün sözleşmesini ilk yaptıgımız gibi yapıyoruz. ne olmus olacak? rafımızda 2 boş yer olmus olacak. ve tarladan alamadıgımız 2 ürünü rafımıza koymus olacagız. merak etmeyin yapılan sözleşmeler kendi kendimize yapıldıgı için ürünlerimizin başına birşey gelmiyor. yedek kasa olarak düşünün sözleşme kısmını. bu şekilde istediğiniz kadar rafınızı boşaltmıs oluyorsunuz. şimdi gelelim son konumuza. raftan kaldırmıs oldugumuz ürünlerden birini müşteri istedi diyelim. ne yapacaz.. tekrar sözleşme seçeneğine tıklıyoruz. YENİ SÖZLEŞME+GENEL BAKIŞ seceneklerini tekrar başında oldugu gibi göreceksiniz.bu kez GENEL BAKIŞ seçeneğini işaretliyoruz. yaptıgınız sözleşmede ki ürünü ya da ürünleri burada göreceksiniz. atıyorum marull isteyen bir müşteriniz var ve siz marulunuzu kendinize sözleşmeli gönderdiniz. GENEL BAKIŞ seçenegine tıklıyoruz. marul'u orada göreceğiz. acılmıs olan sayfa ikiye ayrılır. GELEN SÖZLEŞMELER+GÖNDERİLEN SÖZLEŞMELER. biz GÖNDERİLEN SÖZLEŞMELER'in altında ki marul!a tıklıyoruz.acılan sayfa da alt kısımda SÖZLEŞMEYİ FESET secenegini göreceğiz. buna tıkladıgımız takdirde marulunuz rafınıza geri dönmüş olacaktır arkadaslar. benden size tavsiye deneme amaçlı kendi kendinize birkaç sözleşme yapın. ve ardından fesedin. o zaman olayın ne kadar kolay oldugunu görmüş olacaksınız. herkeze iyi oyunlar dilerim..

8. Cevap: Bahçivanlar Diyarı Raf Alımı

çok teşekkür ediyorum size yaa şu sözleşmeler sayesinde raf derdinden kurtuldum