Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Wish tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Bahçeden Yılanı Uzak Tutmanın Yooları

Yılanlar dolaşma mevsimleri boyunca, teorik olarak toprak ve su olan her yerde yılan görülebilir. Ancak, kendisine karşı doğrudan bir saldırıda bulunmadığınız sürece bir yılan size saldırmak yerine kaçmayı tercih edecektir ve size de bir zarar vermeyecektir. Aslında yılanlar, bahçenizdeki bitkilere zarar veren çoğu canlının doğal düşmanı olmaları nedeniyle, bahçeniz için yararlıdırlar. Ancak söz konusu kişisel korku ya da hoşlaşmamaysa, eve girebilecekleri alanlara fiziksel engeller yerleştirmeniz, alınabilecek en uygun yöntem. Bu canlılar belirli kimyasalların kokularını sevmedikleri için, özellikle keskin kokulu temizlik maddelerinin kullanıldığı ortamlardan nispeten uzak durmayı seçeceklerdir. Kedi, köpek gibi evcil hayvanlar da, son derece başarılı yılan avcılarıdır.
    biltek.tubitak.gov.tr​

2. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

:f73::f98::f50:Iyyyyyyyyyyy!!! Bu konunun başına "Dikkat Yılan Çıkabilir" diye bi uyarı konulmalı, bahçe falan diyo bakayım dedim :(

3. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

Yılanı Bende Sevmem Valla Çok Tırsarım=(

4. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

ay bi kere cok tatli ay cnm ya:))))

5. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

Tırsacağınıza bu tavsiyeleri yapın işte karşınıza çıkmazmış. :f196:

6. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

Orası Öylede Abla Tavsiye Yapmayada Korkuyorum.Ya Uygulayamazsa Ne Olacak Gelip Bana Dicek İşe Yaramadı dİye=))

7. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

Çayır çimen olan bölgelede çok dikkatli ve korkuyla gezerim :( Kır ya da bahçe evimde şu an olmadığı için :)

8. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

gül gül allam ya

9. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

Bu konuda seninle sonuna kadar hemfikirim :) Bir kere kocaman bir sirk yılanı ile aynı yerde bulunma talihsizliği yaşadım :( bir daha asla diyorum :) Bu demek oluyorki hamak sefası bahçe içinde olamaz :)

10. Cevap: Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Alınacak Önlemler

benim evde de var çıkmıyor ne yapmalıyım taban tahtasının altında evdeki farelerddi temizlemş

11. Evde beslemek isterdim ya