Bahçe Dekorasyonu Şelale Yapımı

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Bahçe Dekorasyonu Şelale Yapımı

Bır gün havuzuma şelale almak istediğimde maliyetinin çok yüksek olduğunu ve bunu benim de bir şekilde yapabileceğimi düşündüm vede cok cüzi bır fıyata yarım günde güzel bır şelale yaptım.

Gereklı malzemeler:
    4 tane strafor (duvarlara yalıtım için sıcak soğuk geçırmeyen köpük)

2 tane açıklı koyulu kahve rengi sprey boya

irili ufaklı taşlar (ben büyük bir taşı kırarak hazırladım)

bağlantı için köpükleri birbirine tutturmaya çivi 10 veya 15 cm boyutta yaklaşık 20 tane

Sıvama için hazır sıva harcı , sıvanmazsa boya köpüğü eritir

YAPILIŞI:
    Üçgen şeklınde resımde görüldüğü gibi straforları bırbırıne çivılerle tutturdum

Sonra kac kat şelale yapacaksanız birbirinden suyun akışına olanak verecek şekılde dardan genişe 3 kat hazırladım ve ön kısmını yarım daire şeklınde kestim ve bunlarıda köpüklere tutturdum. Sonra hazır sıva malzemesi ile bu köpüklerde boş yer kalmayana kadar sıvadım. Sonra üzerıne taşları harç ıle yapıştırdım ve kurumasını bekledim

Kuruduktan sonra açıklı koyulu sprey boya ıle her yerini boyadım ve havuzun uygun bır yerine yerleştirdim.

Arkadan devri daim su borusunu tepeye cıkararak yerleştıirdiğim bir minik çömleğin tabanını matkapla delerek arkadan hortumu içine yerleştırdım görülmeyecek şekilde ve yan taraflarıda taşlarla dekor verdım

Şelalemiz cok cüzi bir fiyata maloldu bana. Yaklaşık 10 lira [​IMG] (5×2 sprey)

strafor vede tutturma çivisi evimin etrafı yalıtım yapılırken almıştım para vermedım

insanın emeğini seyretmesı çok daha büyük mutluluk denemenızı tavsıye ederım