Baharla ilgili yazılar

'Kısa Bilgiler' forumunda ebrulim tarafından 20 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Bahar ile ilgili güzel yazılar

Ben Her Bahar Yeniden Başlarım Hayata...

Baharla yeşerir tüm hayaller ve baharla aydınlanır sönmeye yüz tutmuş umutlar. Yaşanmamışlıkların ilk günü olarak görmeli belkide çiçek açan dalları, ılık bahar rüzgarlarını.

Uzun ve yorucu bir kışın ardından yorgun düşsede bedenler ve hayaller baharın ilk ışıkları can suyu olmayı herzaman başarır hayatımızda. Bir filiz büyür ruhun derinliklerinde ve her yeni günde yeni bir çiçek açar mutluluğa ilk adım olarak. İşte insanın doğasını oluşturur bu yenilenme döngüsü. Biliriz ki her son bir başlangıca gebedir ve her yeni gün yeni bir umuttur aslında.

Bir ayrılık acısını unutmanın en iyi yolu arkaya bakmadan ilerlemek değil midir sanki, yada yaşanılmış bir hüsranı atlatmak için yere daha sağlam basmak gerekmez mi? Baharda açan çiçekler gibi kırılgan olsada hayatımız onlar gibi inatçı ve azimliyiz. Onların toprağa sarıldığı gibi ayakta durmak için bizide umutlarımız bağlar sıkı sıkıya hayata.

Ebrulim©​

2. Cevap: Baharla ilgili yazılar

Daha Ben Her Bahar Yeniden Başlarım Hayata cümesiyde yazı beni içine aldı.Çok güzel yansıtmışsın duygularını kalemine..:)