Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 9 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bahar Makyajı Yapılışı  Baharın gelmesiyle birlikte, makyaj modasında da bahar esintileri esmeye başladı.Bahar aylarının gelmesiyle birlikte artık makyaj modası da değişiyor.

  [​IMG]


  Bahar ve yaz aylarında hangi makyaj trendleri moda olacak öğrenmek ister misiniz.Kışın kapalı havasına uygun yaptığımız ağır makyajlar yerini, pastel renklere ve bahar makyajına bıraktı.

  Bahar makyajınızın daha iyi görünmesi için öncelikle, cildinizi temizlemeniz ve nemlendirmeniz gerekmektedir.Temizlenmiş cildinizin üzerine fondöteninizi uygulayın. Bahar makyajınızda uygulayacağınız fondöteniniz, kışın kullandığınız fondötenden bir ton açık olmalı. Bir ton açık fondöten kullanımı, taze ve canlı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  Fondötenle bahar makyajınızın tabanını oluşturduktan sonra, sıra allık ile yüzünüze renk vermeye geldi! Allığınızı elmacık kemikleriniz üzerine hafif dokunuşlarla sürün. Bahar makyajının vazgeçilmez renklerinden, açık pembe veya gül kurusu tonlarında allıkları tercih edebilirsiniz.

  Makyaj modasının en iddialı olduğu alan gözler olduğu için, bahar makyajınızda da gözlerinize özen göstermelisiniz. Göz makyajında kullanacağınız makyaj malzemelerinizin teninizle uyumlu olması önemli.Bahar makyajında, doğal makyaj trend olduğundan, gündüz ve gece makyajınız arasında büyük farklılıklar olmayacak.

  Bahar makyajında pastel renkler ön planda olduğu için, ruj seçiminde de pembe tonları kullanmanızı tavsiye ediliyor.Baharın canlı ve taze görünümünü doğal makyajınızla birleştirerek, bahar makyajınızın tadını çıkartın.
   
 2. Cevap: Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

  ;)
   
Yükleniyor...
- Bahar Makyajı Nasıl Forum Tarih
2013 İlkbahar Makyajı Nasıl Olacak? Kadınca 2 Nisan 2013
Sonbahar Makyajının Çekici Renkleri Kadınca 18 Mayıs 2016
İlkbahar Yaz makyajı Moda Rehberi 23 Ocak 2012
Sonbaharda Göz Makyajı Kadınca 13 Ekim 2011