Bağışlamak İyileşmeye Yardımcı Olur

'Sağlık bilgisi' forumunda YAREN tarafından 10 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bağışlamak niçin önemlidir,
  Bağışlamak İyileşmenize Yardımcı Olur

  Bağışlamak
  Affedicilik ve merhamet, diğerinin iyiliğini düşünmeye, onun iyiliği hakkında endişelenmeye yarayan iki haslet.
  [​IMG]


  Bağışlayabilme, öfkeli düşünceler ve duygulardan arınma gergin durumdaki bedenin olağan durumuna dönmesini sağlayan bedenin doğal yeteneğini güçlendirir. Her şey yolunda olduğunda bedensel fonksiyonlarımız da en iyi durumda olurlar. Kendi sağlığınız için kin tutmaktan vazgeçin.


  Washington Üniversitesi doktorları kin besleyen on kişiden dokuzunda kalp atışlarının arttığını, kan basıncının yükseldiğini ve terlemeye başladıklarını saptamışlardır. Bu semptomların her biri de sinir sisteminin harekete geçtiğini ve stres hormonlarının arttığını göstermektedir.

  Pek çoğumuz hayali veya gerçek güçler tarafından incitildiğimizi, bir yolunu bulup intikam almamız gerektiğini düşünüyoruz. Hayatta kötü hissetmemizi sağlayacak şeyleri cımbızla seçiyor, bunlar için öfke duyuyor, nefretle kavruluyoruz. Öfke ve nefret bizi hayatı güzel bir şekilde yaşamaktan alıkoyuyor. Bağışlayabilmekle hem kendi içimizdeki iyiyi ortaya çıkarıyor, hem de karşımızdakinin daha iyi olabileceğine dair umudu tazeliyoruz. Affedebilen insanların beden ve ruh sağlığının daha iyi olmasına bu yüzden şaşmamalı.
  Kaynak: Yeni Aktüel Dergisi
   
Yükleniyor...
- Bağışlamak İyileşmeye Yardımcı Forum Tarih
Bağışlamak İyileşmeye Yardımcı Olur Karışık Sözler 13 Şubat 2013
Canını Bağışlamak Deyiminin Anlamı Atasözleri ve Deyimler 24 Ağustos 2012
Bağışlamak İle İlgili Şiir Karışık Şiirler 16 Nisan 2012
Adını Bağışlamak Deyiminin Anlamı Atasözleri ve Deyimler 21 Haziran 2011