Bademcik Şişmesi Nasıl Geçer

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 13 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. Bademcik Ağrısı Şişmesi Nasıl Geçer
    Bademcik şişmesi tedavisi çok ateşli ve ağrılı değil ise evde tedavi yollarına gidebilirsiniz.Ama yüksek ateş ve şiddetli şişme var ise mutlaka öncelikle bir uzmana gitmeli gerekli olan tedavi yöntemelrini denemelisiniz..


    Bademcik Şişmesine Karşı Önerilen Gargara tarifi; 1 bardak kaynatılmış, soğutulmuş su,1 kaşık karbonat 10 damla tentürdiyot, gerekmektedir.

    Hazırlanışı ise şöyledir; 1 bardak suya, karbonat ve tentürdiyot koyularak çalkalanır. Elde edilen bu karışım ile sabah ve akşam gargara yapılır.Tentürdiyota batırılan bir pamuk veya kulak temizleme çubuğu ile ağız çevresine ve bademciklerin üstüne pansuman yapabilirsiniz.Göreceksiniz ki en kısa zamanda rahatlıyacaksınız.

    Bademciklerin iltihaplanması veya şişmesi insanı mahveder, kişiyi yaşamdan bezdirir. Bademcik iltihabının, boğazda ağrı, yutkunmada zorluk, halsizlik, yüksek ateş gibi belirtileri olup, önemli bir rahatsızlıktır. Çocuklarda daha fazla görülür. Genelde antibiyotik tedavisi uygulanır.Bu rahatsızlıktan, antibiyotik almadan, doğal, bitkisel tedavi ile rahatlıyabilirsiniz.