Badem Yağının Cilde Faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 20 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bademyağının kuru ciltlere faydası
  Bademyağının cilt lekelerine etkisi
  Badem yağının cilde yararları neler

  Bademyağı kuru ciltler için en büyük doğal ilaçtır. Bademyağı, acı ve tatlı badem çekirdeklerinin karışımından elde edilmektedir. Cildi yumuşak tutmayı sağlar. Bademyağı ince ve duyarlı ciltler için çok yararlıdır. Tatlı bademyağı, tarih boyunca güzellik için kullanılmıştır. Bademyağı günümüzde dahi en çok aranan ve kullanılan maddelerden biridir.

  Bademyağı yüzde oluşan lekeler için, siyah noktalardan tarafından gözenekleri genişleyen, kuru, ihmal edilmiş ve pullanmış ciltler için de çok faydalıdır. Bademyağı, E vitamini ve mineraller açısınından zengindir, hem cildin hem de saçların E vitamin ihtiyacını giderir.

  Özellikle soğuk havalarda dış etkenlerden kolayca etkilenen kuru ciltlerin özel bakıma ihtiyacı vardır. Hava soğudukça cilt daha da kurulaşır. Ciltteki bu etkileri yoketmek için en iyi şey bademyağıdır. Her gece yüzünüze bademyağı sürebilirsiniz.

  Bademyağının bunların dışında pratik başka faydaları da bulunur. Bir kaç damla bademyağını bir parça pamuk üstüne damlatarak akşamları makyajınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz. Bademyağı hem makyaj çıkarmak hem de cildi temizlemek için oldukça idealdir.
   
Yükleniyor...
- Badem Yağının Cilde Forum Tarih
Badem Yağının Cilde ve Yüze Faydaları Kişisel Bakım 3 Aralık 2011
Badem Yağının Saça Faydası Kişisel Bakım 14 Ağustos 2013
badem yağının saça faydaları Sağlık Rehberi 3 Ocak 2012
Badem Yağının Ve Bademin Faydaları Sağlık bilgisi 5 Aralık 2011