Babilin asma bahçeleri nerdedir?

'Soru Cevap' forumunda ebrulim tarafından 29 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Babilin asma bahçeleri nerdedir?

  Babil'in Asma Bahçeleri Eski Dünya'nın yedi harikasından biriydi ve mevkisi açık ve net bir şekilde belirlenmeyen yerdir.

  Geleneksel olarak, Irak’ta Babil şehri olan şimdiki Hillah yakınlarındaki Babil’in eski şehrinde inşa edildiği söylenmektedir. Babilli rahip Berossus, bahçeleri Babili II. Kral Nebukadnezar’e bağlar. Babil metinlerinde bahçelerden bahseden kesin bir şey yoktur ve kesin bir arkeolojik delil de bulunmamıştır.

  Bir efsaneye göre, Babilin Asma Bahçeleri Babil Kralı İmparator II. Nebukadnezar tarafından eşi Kraliçe Amytis için oluşturulmuştur çünkü Kraliçe Amytis memleketinin yeşil tepelerini ve vadilerini özlemiştir. İmparator II. Nebukadnezar “The Morvel of the Mankind (İnsanlık Harikası)” olarak bilinmiş hale gelen büyük sarayı da inşa ettiren kişidir. Delil olmayışının sebebi Asma Bahçelerin tamamen efsanevi olduğunun ima edinebilinmesidir ve Strabon, Diodorus Siculus ve Quintus Curtius Rufus’u içeren Eski Yunan ve Roman yazarlarının doğunun bahçelerini romantizmin ütopik simgesi olarak gösteren tasvirlerinin bulunmasındandır.

  Alternatif olarak, orijinal bahçe Asur Kralı Sanherib’in Musul’un modern şehri yakınlarında Dicle Nehri üzerinde Ninova’nın başkentinde iyi belgelenmiş olabilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Mayıs 2015
 2. Babilin Asma Bahçeleri Fırat’ın doğu kıyısında, Bağdat’ın 50 kilometre güneyindedir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Mayıs 2015
Yükleniyor...
- Babilin asma bahçeleri Forum Tarih
Babilin Asma Bahçeleri Resimler 8 Mart 2010
Mondros Ateşkes Anlaşması’nın 25 maddeden oluşmasının nedenleri Genel Türk Tarihi 5 Eylül 2016
Lozan Barış Antlaşması’nın ülkemiz için önemi nedir? Genel Türk Tarihi 4 Eylül 2016
WhatsApp Hızlı Mesaj ve Belge Paylaşma özelliği Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016