Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

'Şifalı Bitkiler' forumunda NURDİN tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Az yediğimiz en faydalı 11 gıda

İŞTE O BESİNLER...
    Pancar: Folik asit bakımından zengindir. Kırmızı rengini veren pigmentler kansere karşı savaşır.

Lahana: Kanserle savaşan enzimleri harekete geçiren "sulforaphane" isimli kimyasalı içerir.

Pazı: Yapraklarında, gözleri yaşlanmanın etkilerinden koruyan karotenoid maddesi bulunur.

Tarçın: Kan şekeri ve kolesterolü kontrol etmeye yardımcı olur

Nar suyu: Antioksidan bakımından zengindir. Tansiyonu düşürür

Kuru erik: İçeriğinde yüksek miktarda Antioksidan içerir.

Kabak Çekirdeği: Yüksek mineral oranı erken ölüm riskini azaltır.

Sardalya: Demir, magnezyum, bakır, çinko, fosfor, potasyum, manganez içerir

Zerdeçal: Vücutta iltihaplanmayı önler ve kansere karşı koruma sağlar

Yaban Mersini: Hafızayı kuvvetlendirir.

Kabak: Kalori değeri düşük, lifler bağışıklık sistemini güçlendiren A vitamini bakımından zengindir. Uzun süre tok tutar.

2. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

İçlerinden sadece 3 tanesini yiyiyorum kabak,tarçın,lahana :f106:

3. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

evet çok nadir yedigimiz şeyler hatta bazılarını hiç tatmadım bile bende nar suyu ve tarçını çok seviyorum ve tüketiyorum

4. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

malesef az yediğimiz gıdalar herşeyimiz suni oldu

5. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

Çoğu zaman bazılarını yemekten kaçındığımız bu besinlerin ne çok faydası varmış meğer.İnsanı kanser etmek için okadar sebep varki günümüzde:))bu besinleri doğru kullanıp bilinçli tüketmek gerek tabi en doğalından..Sonra neden yaşlandım neden sürekli hastayım dememek için:f196:

6. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

Tarçın vazgeçilmezimdir, sütlaç üzerinde, havuçlu kekin içinde ve kurabiyelerde özellikle offf mükemmel oluyor. Onun dışında şöyle bir bakıyorumda ölmüşüm ben ağlayanım yok :(

7. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

Gerçekten büyük nimetler ama farkında değiliz. Çok az, hatta hiç yemediğimiz besinler diyebilirim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, sağlık açısından bunları da yemek gerekiyor.

8. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

Zerdeçal ve Yaban Mersini dışında digerlerini tüketiyorum hemde büyük bir zevle özellikle pancar turşusuna bayılıyorum ve çok sık yapıyorum .

pancarları haşlayıp sarımsak sirke,yağ ve tuz ekliyorum o kırmızı rengiyle hem muhteşem bir görüntüsü oluyor hemde tadı çok güzel (benim için:)
    Kısacası faydalarını bilmeden damak tadım sayesinde sağlıklı besleniyormuşumda haberim yokmuş teşekkürler Nurdin:f40:

9. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

tskler bılgı için

10. Cevap: Az Yediğimiz En Faydalı 11 Gıda

kabak ve tarçın çok nadir yiyorum digerlerini yemiyorum