Ayvalık Tostu

'Damak Keyfi' forumunda HazaN tarafından 11 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Gereken Malzemeler :
    yarım köy ekmeği veya odun ekmeği
    100 gr.kaşar peyniri
    kornişon turşu
    1 kase amerikan salatası
    1oo gr.sucuk
    1 domates
    ketçap
    mayonez

Hazırlanması :

Köy ekmeğini tost yapıcağınız kendi tercihe göre kesin ( Köy ekmeği bulamıyorsanız odun ekmeği ile yapabilirsiniz). Aralarına bir dilim kaşar peyniri, bir dilim sucuk ve bir dilim domates koyarak tost makinesinde kızartın. Ekmekler kızarınca kenarını ayırmadan ortasını açın. İçerisine kornişon turşu ve amerikan salatası koyun. Ketçap ve mayonez sıkıp servis yapın.

2. Cevap: Ayvalık Tostu

Methini çok duydum ; ama yemek nasip olmadı bir türlü...Tüh bana memleketimin içinde ama gidip yiyemedim... Ahh ahh hazan nerden çıkardın gece gece tostu....Canım çekti şimdi.... .:eek:

3. Cevap: Ayvalık Tostu

Sen odun ekmeklerini bulursan üşenmeden yaparız pardus üzülme sen yaaaa

4. Cevap: Ayvalık Tostu

Odun ekmeği nereden bulunur ,odun ekmeği nedir ? Off off :) Ama bulursam hatırlatırım ona göre :)

5. Cevap: Ayvalık Tostu

Bu odun ekmeğiymiş anlaşılan onu bulmakta bana kaldı... Bu saatte odun ekmeği bulmak baya zor oldu Seydişehir otogarına kadar gitmek zorunda kaldım :f30:

buda tostun Pardus afiyet olsun :f106:

6. Cevap: Ayvalık Tostu

Eline ayağına sağlık....Odun ekmeği dedikleri bu mu oluyor şimdi ? Yav bu bizim köyün fırınından satın aldığımız ekmek ya hu !!! :) Bizim köyün ekmeği bundan güzeldir yavv.... Neyse hazan gece gece seni de yorduk...Hakkını helal et artık ....:f118:

7. Cevap: Ayvalık Tostu

hazan vallah hazan sen bu ayvalık tostunu bana bi de king sor süper bişi vallah :f196:

8. Cevap: Ayvalık Tostu

PaZaR sizdeyim yenge :) yaparsın yeriz :=)

9. Cevap: Ayvalık Tostu

Gece tost krizi yaşanmış insan bir uyandırır :f106:

10. Cevap: Ayvalık Tostu

Yengem biz Pazar günü Apa barajında mavi yolculuğa çıkıyoruz :f30: :f30:

dünü kaçırmış olabilirsin ama bu akşam uyandırırız Blue sen üzülme :f132:

11. Cevap: Ayvalık Tostu

İstanbul'da Haramidere carrefour da çalışıyorum.Öğlen yemeğine çıktım tabi yanımda arkadaş da var.Ben ayvalık tostu yiyecem dedi.Peki bana da söyle benimde canım çekti dedim.(Düşüncem hesabı ona yıkmak :D )
    Neyse gittik yaşlı bir amca vardı.Ayvalık tostu istediğimizi söyledik amca bize bir kaç saniye baktıktan sonra orada AYVAlı tost olmadığını söyledi ve nasıl yapıldığını sordu bize.Tabii beni bilirsiniz hemen geyiğe sardım işi amcayla AYVAlı tost yapmaya basladım.O sırada arkadaşım masa oturdu ve bizim tostu yapmamızı bekledi.Ben kendime malzemeler yettiği kadar ve benim bildiğim kadarını yaptım.Sıra arkadaşımın tostuna geldi :D .Bir ayva buldum ve yaptım.Arkadaşım afiyetle bir kaç ısırık aldı ve kıyamet koptu :D o gün akşama kadar onu gördükçe gülmüştüm.Sonra acısını çıkardı ama onu anlatmam :D

12. Cevap: Ayvalık Tostu

Hani bize tost anne..:f1:
    Paylaşım ve bilgiler için tesekkürler..:f40: