Ayşe Özyılmazer, Ali Taran'ın neresine aşık olmuş?

'Magazin haberleri' forumunda EyLüL tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Ali Taran'ın neresine aşık olmuş?
    Ayşe Özyılmazer,Ali Taran'ın neresine aşık olmuş?

Geçtiğimiz hafta, yaklaşık bir aydır tanıdığı Ali Taran'la evlilik kararı alan GÜNAYDIN yazarı Ayşe Özyılmazel: "Bıkmıştım bu âlemden. New York'a gitmek istiyordum. Ali'den gelen mesajla her şey değişti. İlk görüşte aşk bu olmalı... Onun önce beynine âşık oldum."

Günaydın yazarı ve şarkıcı Ayşe Özyılmazel bugün 25 Mayıs'ta tanıştığı, ilk görüşte âşık olduğu ve bir haftada evlenme kararı aldığı 59 yaşındaki Ali Taran'la nikah masasına oturuyor. 32 yaşındaki Özyılmazel bu evliliğin perde arkasını dijital dergi Capamag.com için İzzet Çapa'ya anlattı.

Şu işi başından anlatsana...

İkinci albümüm çıktığında şarkıcı Ayşe geride kalıyordu. Varsa yoksa gazeteci Ayşe. Bu işin PR'ını yapmam şarttı. Bir arkadaşım "Niye Ali Taran'ı aramıyorsun?" dedi.

ÜÇ AY SONRA ARADI

Ali'yi tanımıyor muydun?

Yok canım... Bu söylediğim Şubat ayında oluyor. "Adamın işi yok, benimle uğraşacak!" dedim. O aralar Hülya Avşar ile yarışma programında jüriydi Ali... Acun Medya'yı aradım, bana onun telefonunu bile vermediler. Olayı unutuyordum ki bir arkadaşım telefon numarasını getirdi.

Hemen aradın mı?

Arar mıyım? Kibar bir mesaj atıp "Müsait olduğunuzda bana bir randevu verir misiniz?" diye sordum... Ama adamdan ses, seda yok! Neyse aradan epey zaman geçti. Süpermarket'te Cem Mumcu'nun kitap tanıtımı vardı. Orada BKM'den Necati (Akpınar) Abi'yi gördüm. Boynuna atladım. Ali Taran da onlarla gelmiş meğer. O kadar soğuk ve ters bir görünüşü var ki... Sonra gittim; "Ali Bey, mesaj atmama rağmen geri dönmediniz" dedim. "Ben görmedim öyle bir şey" deyiverdi.

O gece mi başladı ilişki?

Hayır canım, ne ilişkisi... Çekti gitti adam... Meğer Ali de zor günler geçiriyormuş o dönem. Taa ikiüç ay sonra, 25 Mayıs'ta aradı.

Bakıyorum tarihi de mıh gibi aklına çakmışsın...

Çaktım valla... Çünkü o sabah öyle kötü kalkmıştım ki. Bir yandan her şeyi bırakıp Milano'ya yerleşeyim diyorum, diğer yandan New York'a mı gitsem diye düşünüyorum... Bıkmışım bu alemden.

Orada ne yapacaksın ki?

Ne olursa yaparım, yazılarımı oradan gönderirim, garsonluk bile yaparım. Gerekirse küçük bir Türk restoranında şarkı söylerim.

Bizim leylek havalanmadan, yetişti telefon desene!

Aynen! "Ali Bey teşekkür ederim ama ben Türkiye'den gitmeyi düşünüyorum" dedim. O da "Yine de zamanın varsa gel" dedi. O gün kalkıp bürosuna gittim. Aslında orada tanıştık. Bir hafta sonra birbirimize açıldık. İlk görüşte aşk dedikleri bu olmalı... Önce beynine âşık oldum, ayrıca çok iyi bir insan.

CUMBURLOP ATLADIM

Yıldırım hızıyla yol aldın...

Öyle çabuk oldu ki... Tanışmamız bir ay, ilişkimiz 20 gün... Eh Ayşe ile aşk böyle olur işte.

Yeni şarkının adı artık 'Şaşkın' olur...

Ali ile daha çıkmadığımız dönemde Yalın ile planlarımız vardı. Bodrum'da beraber şarkı yazacaktık. Ali ile 25 Mayıs'ta tanıştık. 29 Mayıs'ta Londra'ya gittim. Londra'dan dönüşte birbirimize açıldık. Film gibi. Hesaplanmış, planlanmış hiçbir şey yok...

Çocuk planı var mı?

Hiçbir şey düşünemiyorum. Bu ilişkide hesap, kitap yok! Hayatımda ilk defa düşünmeden, cumburlop atlıyorum olayın ortasına... Birileri hep konuşur. Ama artık kimin ne dediği umrumda değil. Ben mutlu olmayı seçiyorum.

Yürü Nahide'ye, kınaya...

Delirdin mi sen, herkes anlar...

Kimse anlamaz. Masadaki arkadaşlarına da duvak taktırırım. Soran olursa, "Özendi kız, bir yeri şişmesin diye" derim.

DÜĞÜN HEDİYEM RANGE ROVER CİP

Düğüne ne zaman karar verdiniz?

Bir hafta önce. Bodrum'da birlikte Belediye'ye gidip işlemleri yaptırdık.

Düğüne kaç kişiyi davet ettiniz?
    40 kişi...

Gelinliğin nasıl olacak?

Gelinlik giymeyeceğim. BCBG'den beyaz bir elbise aldım, benim gelinliğim o olacak... Sonra da Vakko'ya gittim. İlk gördüğüm duvağa da bayıldım. Heyecandan ölüyorum, bu ilk giydiğim gelinlik, duvak... Bir kere ben evlenmeyi hiç düşünmüyordum. Bambaşka bir âleme düştüm. Ali ile birbirimize "Bu rüya mı?" diyoruz.

Arada çimdikleyin birbirinizi...

Çimdiklemiyoruz, uyanırız diye...

Düğün hediyen ne Ayşe?

Siyah bir Range Rover.

BABAM KÜÇÜK DİLİNİ YUT TU!

Evlenirken hangi şarkı çalacak?

'I Just Can't Stop Loving You'... Ama Michael Jackson versiyonu.

Ali Taran ne giyecek düğünde?

Bilmiyorum, göstermiyor... Ama ürkmüyorum desem yalan olur!

Yemekle mi tavladın adamı?

Yok yaaa! Ne alakası var ama çok güzel yemekler yaptım. Bir haftada önüne koymadığım yemek kalmadı.

Baban (Neco) nasıl karşıladı?

Küçük dilini yutuyordu. O kadar heyecanlıydı ki kiminle evleneceğimi sormayı bile unuttu!

Nerede oturacaksınız?

Evimiz yok! Bodrum'dayken bakacağız. Balayı da Bodrum'da...

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ YAPMADIK

Evlilik sözleşmesi yaptınız mı?

Sen delirmiş olabilir misin İzzet? Bu, benim ne duruşuma, ne yazdığım yazılara, ne de hayata bakışıma uyar! Ayrıca Ali o tarz bir insan değil... Duymamış olayım bu soruyu...​