Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu

Konusu 'Sureler ve Anlamları' forumundadır ve HazaN tarafından 13 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. HazaN Üye

Ayetel kürsinin türkçesi

Arapçası
    ALLAHü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te'huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya'lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey'in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Türkçesi
    ALLAH, O'ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mart 2013
  2. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Cevap: Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu

mehabalar.. ben çarşamba günü 3000 kere Ayetel Kürsi okumaya başlayacagım. ama türkçe meali okumak mı daha iyi yoksa arapçasından okumak mı daha iyi bilemedim. birde 3000 defa okudugum zaman ne yapmam gerekli ve nelere iyi geliyor. bunlarla ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum.

iyi günler..
  3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

selamun aleyküm. arapçasını okumak daha faydalıdır bence ve ayetel kürsi okununca sen uyurken ve uyanıkken rabbim seni korur inşallah
  4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Bence önemlidir Arapça Kuran'ın okunuşu olduğu için sevaptır önemli olan anlayıpta söylemektir
  5. Sultan-_-

Sultan-_- Ziyaretçi

Ayetleri Kürsi .

Allah sizi daima korusun. Hep yanınızda olsun. Allah sizden razı olsun Kur'an Kursuna qidiyorum ödevim vardı. Sağolun ! Birde

önemli olan Kuran'ı anlamak ve öğrenmektir. İstediğim qibi oku kardeşim.

Sultan Dundar / Mardin / 11
  6. Misafir

Misafir Ziyaretçi

selamün aleyküm kardeşler ayetül kürsüyü ezberlemem grekiyodu ezberledi çok sağolun teşekkürler forumda ş yetkililerine
  7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

selamun aleyküm odevim vardı şimdi yazıyorum çok teşekkür ederim selametle