Ayetel Kürsi hangi surede yer alır

'Soru Cevap' forumunda YAREN tarafından 17 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. BAKARA Suresinin 255 Ayetinde yer alır


  Ayetel Kürsi, Kur'ân-ı Kerim’in Seyyidi ve en büyüğüdür. Bakara suresinin 255. Ayet-i'dir ve Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i kerimedir. Ayetel Kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Allah'ı tanıtır ve onun yüce ismini içerisinde barındırır.

  Arapçası
  اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ


  Türkçe okunuşu
  Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm(kayyûmu), lâ te’huzuhu sinetun ve lâ nevm(nevmun), lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fil ard(ardı), menzellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih(iznihî) ya’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bi mâ şâe, vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard(arda), ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm(azîmu).
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2014
 2. Bakara Suresinin 255. ayeti.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Ayetel Kürsi hangi Forum Tarih
Yatarken Ayetel Kürsi'yi Okumak Dualar ve Faziletleri 29 Ekim 2013
Farz Namazından Sonra Ayetel Kürsi Okumak İslami Bilgiler 12 Aralık 2012
Namazdan Evvel Ayetel Kürsi Okumak Dualar ve Faziletleri 12 Aralık 2012
Ayetel Kursi Duası Dualar ve Faziletleri 11 Aralık 2012