Ayda çiçeklerin açması yakın

'Teknoloji Haberleri' forumunda Oylesine tarafından 18 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Bilim adamları, kayalarda çiçek büyütülebileceğini ortaya koydu. Bazı bilim adamları,
    bu gelişmeyi, ayı insan yaşamına elverişli kılmaya yönelik bir adım olarak görüyor.
    Ancak ESA yöneticileri, bu gelişmeye soğuk bakıyor. Bir üstdüzey yönetici, bu gelişmeyi,
    "bilim kurgu" olarak nitelendirdi.

Yeni araştırma, Viyana'da yapılan Avrupa Yüzeybilim Birliği'nin (EGU) yıllık olağan toplantısında
    gösterildi. Avrupa Uzay Araştırma ve Teknoloji Merkezi'nden bilim adamı Bernard Foing,
    ayda çiçek yetiştirilmesinin, insanın uzay ortamına nasıl alışabileceğini göstermesi açısından
    önemli olduğuna dikkat çekti. BBC'ye konuşan Foing, "İşin içine suyu da dahil edebiliriz.
    Zaten, ilkel bir yaşam sistemi kurmak için gerekli." dedi.

Kiev'de bulunan Milli Bilim Akademisi'nden Natasha Kozyrovska ve Iryna Zaetz'in önderlik
    yaptığı araştırma grubu, ayda benzeri bulunan kayalara nergis ekti. Sadece kayaların
    bulunduğu denemede nergis yeterli gelişim göstermezken bakteri eklenmesi ile nergislerin
    normal bir şekilde büyüdüğü gözlemlendi. Bilim adamları, bakterilerin, kayalardan,
    nergis için gerekli olan elementleri emdiğini düşünüyor. Foing, benzer sistemin,
    ayda çalışabileceğini söyledi.

2. Daha neler duyacağız bakalım. Eee normal diyorum ne de dünyanın suyunu çıkardık. :(

İlginç bir haberdi Oylesine.Teşekkürler

3. Valla ben burada dağların ortasında ot bile bitmezken, süper çiçekleri açmasına şahit olduktan sonra jüpiterde gül bahçesi görsem nolcek ki derim....

4. [TABLE="width:70%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/17.gif');border:7px ridge deeppink;"][CELL="filter:;"] Bilginize ve paylaşım için teşekürler Öylesine. bende gidermiyim acaba [/ALIGN][/CELL][/TABLE][/ALIGN]:f118: :f106:

5. bizde çiçek fidesi yollasak ekerlermiki bizim adımıza aya :f106: :f106: Emeğine sağlık Öylesine:f40:

6. paylaşımın için saol öylesine ... emeğine sağlık ...

7. İlginç paylaşımın için teşekkürler öylesine

8. İlginç bir haber öylesinemm teşekkürler...

9. Aha ben bunu tuttum,
    sen hep bir bahce istiyordun ya, iste sana firsat.
    Söz sana en iyi kayalığı ben alcam ayda, seni gönderelim yeter ki oraya...

(Forumda rekabetsiz dolasip duriim bende bari)

10. İlginç valla :f106: paylaşım için tşkler ÖYLESİNEM :f40:

11. Valla sulamaya giden ben olmadığım müddetçe nerde isterlerse yetiştirebilirler bence bir mahsuru yok :f106:

12. ben gider sularım hazan sen meraklanma :f106: :f106:

:f20: çok ilginç evet ama şaşırmıyoruz bu tür haberlere artık alıştık

teşekkürler öylesinem paylaşım için:f9: :f9:

13. yapılamayacak bir şey yoktur, lakin dünyayı tükettiğimiz zamandan daha az zamanda tüketiriz orayı...
    bari bunuda göz önünde bulundursalarda, şimdiden başka bir gezegen baksalar :f30:

teşekkürler öylesine:f40:

14. :f106: Biz insanoğlu önce nahvetmek için elimizden geleni yaparız
    Sonra uzayda çiçek yetiştirmeye çalışırız.
    Ememğine sağlık Renkdaşım.

15. bu ilginç paylaşımına teşekkürller öylesine günün üyeliğni kutlarım

16. Gönderelim İncitanem, Forumdaş imzalı olsun fideler, bakarsınız tutar falan bir Forumdaş bahçemiz olur ayda ;) :

Tamam. Söz verdin alacaksın ama dimi? :f20:

Hani diyorum ki; sana ben Eyüp Sultan daki mezarlıklarda yer arardım ya, artık aramama gerek kalmayacak gibi... Senin aldıgın kayalıktaki en güzel yere gömeriz seni :f106: :f106:

Hemde beleşe valla ... Yaw; benden kurtuluşun o kadar kolay mı sanırsın :f40:

17. Çok ilginç bir bilgiydi.
    Paylaşım için teşekkürler öylesine..