AYBEN ve CEZA Resimleri!!

'Resimler' forumunda SümbüL tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Gerçek adı Bilgin Özçalkan olan rapta takma adı Ceza Keskinkılıç olan sanatçımız; 1977 yılında İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğdu. Rap müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarında sıra arkadaşından ödünç aldığı kasetlerle başladı. Daha önce Fatalrhymer lakabını kullanan Ceza, katıldığı hiphop partilerinde ve freestyle rap yarışmlarında birinci olduktan sonra diğer yarışmacılar tarafından "Cezamız" olarak çağrılınca, lakabını Ceza olarak değiştirdi.

Ayben 22 Eylül 1982 de doğmuştur.Türk rap şarkıcısıdır.

İstanbul Üsküdar icadiyede doğmuş ve uzun süre orda yaşamış bir işçi aile tarafından doğan Ayben, İlköğretimini babası Danyal Bey ve ağabeyi Ceza gibi İcadiye İlköğretim Okulu'nda; liseyi ise Üsküdar Cumhuriyet Lisesi'nde tamamladı.Şu anda Açıköğretim Üniversitesi'nde işletme okumakta. Rap müzik ile hatırlayamadığı kadar küçük yaşta tanışan Ayben, ağabeyi Ceza sayesinde bu müziğin Türkçe yapılabileceğini görerek kendi şarkılarını yazmaya başladı,1998 yılında ilk profesyonel kaydı olan yüzyüze isimli şarkıyı Nefret meclis-i ala albümünde seslendirdi ve bandrollü bir albüme ilk kaydını bu şekilde verdi.Bu onun ilk adımlarından biriydi.Nefret albümü öncesinde de sahne deneyimleri olan Ayben şu günlerde yeni albüm hazırlıklarında yıllarin birikimini bu albümde toplamakta."Sensin O" isimli albümü 15 Mayıs 2008'de çıkmıştır.

Ayben-ve-ceza-fotoğrafları

AYBEN ve CEZA Resimleri. AYBEN ve CEZA Resimleri1. AYBEN ve CEZA Resimleri2. AYBEN ve CEZA Resimleri3. AYBEN ve CEZA Resimleri4. AYBEN ve CEZA Resimleri5. AYBEN ve CEZA Resimleri6. AYBEN ve CEZA Resimleri7.

2. Yanılmıyorsam bir kez dinlemiştim son oldu :f106:
    Biz yaşlıyız ya napalım gençler dinlesin diye yol açtık :f196:

3. HazaN abla sende kendini iyice nene yaptın ne yaşlısı daha gençsin sen canım:f196:;)

4. hazanımmm abblaam naaptın sen yhaa :)) o kadar da yaşlı deilsinn

5. Baroşkolikkk kırılıyorum ama annem yaşlıda o kadar değilmi demek istiyosun :f20: :)

6. Şaka şaka

7. Doğruyu söylemem gerekirse seni tanıyana kadar Ayben diye birnin varlığından haberim bile yoktu sümbülcüğüm.:f196:Bendim o şarkısını dinledim hazana katılıyorum biz yaşlanmışız.. :f30:

8. ozaman siz yaşlılara bir dip not belki lazım olur cezayla bu ayben kardeş:f30: