Ayakta Yanma Nedenleri

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

  1. Ayakta Yanma Nedenleri ve Ayak Yanmasının Tedavisi    Ayak yanması günmüzde çok fazla rastlanılan bir rahatsızlıktır.Ayak yanmasının nedenleri arasında yer alan kansızlık ve B vitamini eksikliğidir.Ayrıca mantar hastalığı çok fazla görülen rahatsızlıklardandır.Ayak yanması sorunu özellikle orta yaştaki ve daha üstündeki kişilerde görülmektedir.Ayrıca şeker hastalığı olan kişilerde ortaya çıkabilmektedir.

    Ayak yanması her zaman bir hastalığın habercisi olarak görülmemelidir.Yukarıda belirtilen rahatsızlıkların yanı sıra ayaklarda görünen yanmanın başka nedenleride vardır fazla ayakta kalmak aşırı kilolu olmak ayrıca ayakların terlemesi ayak yanması şikayetine neden olabiliyor.

    Ayaklardaki yanmanın tedavisi için ilk önce neden kaynaklandığının bulunması gerekmektedir.Böylece tedavisi daha kolay ve yerinde yapılmış olur.Tedavinin yanı sıra ayak yanmalası şikayeti olanlar ayakkabı ve çorap alırken kaliteli malzemelerden üretilen ayaklardaki teri ve sıcaklığı çekebilen özelliklere sahip olmalarına dikkat edilmelidir.
     
Yükleniyor...
- Ayakta Yanma Nedenleri Forum Tarih
Ayakta Su İçmenin Zararları İslami Bilgiler 13 Ağustos 2012
Atatürkün Ayakta Resmi Resimler 30 Temmuz 2012
Seven Uyudu Ama Sevilen Ayakta Masallar ve Hikayeler 13 Nisan 2012
Ayakta Uyumak Deyiminin Anlamı Atasözleri ve Deyimler 11 Şubat 2012