Ayak iltihabı tedavisi

'Merak Ettiklerimiz' forumunda üzgün:(( tarafından 25 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. slm ben 19 yasında bi kızım benim ayagımda ayakkabı vurmasıyla önce dışta bi iltihaplanma oldu sonra yara gecer gibi oldu fakat geçmedi içine yayıldı gittiyim doktorlar sadece antibiyotik tavsiye etti 7 aydır ayagımın üzerine basamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
   
 2. Cevap: Ayak iltihabı tedavisi

  ayak iltihabı; Yaralanma, ıslak sert ve taşlı zeminde yürüyüşler, toz ve kirler, katran, zift gibi maddeler ile bulaşma ve bu nedenle ayaklarda şekillenen kontak dermatitisler nedeniyle oluşabileceği gibi allerji ve bağışıklık sistemindeki yetersizlikler sonucunda da oluşabilir.

  Klinik olarak kızarıklık ile başlayan lezyonlar yanında ilerleyen devrelerde sızıntı benzeri bir eksudat, apse ve fistüllerin oluşumu görülebilir.

  Kronik olaylarda genellikle tırnak yatağı etkilendiğinden, tırnağın çevresinde belirgin yaralar ve apseler görülebilir. Çoğunlukla da tırnaklar büyüyemez.

  Lezyonların taban altında şekillendiği durumlarda basış bozuklukları da olabileceği gibi kızarıklık, apse ve fistüllerde gözlenebilir.

  Paraziter ve allerjik nedenlere bağlı olarak şekillenen pyoderma vakalarında belirtiler genellikle ayağın arka yüzünde göze çarpar.
   
Yükleniyor...
- Ayak iltihabı tedavisi Forum Tarih
2016 Babet ayakkabı modelleri Moda Rehberi 30 Mayıs 2016
AYMOD Ayakkabı fuar defilesi izle Eğlence 20 Mayıs 2016
Yeni Moda Kurukafa Ayakkabı Modelleri Kadınca 19 Mayıs 2016
2016 Kışlık Ayakkabı ve Botlar Kadınca 19 Mayıs 2016