ayak burkulması nedir

'Şifalı Bitkiler' forumunda asil34 tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. AYAK BURKULMASINDA eski bir tülbentin içine 1 baş kurusogan 2 kaşık kadar zeytin konulur ve bu bir taşla yada ağır cisimle ezilir sonra bu karışım burkulan yada şişen yere konulur 1 gece bekletilir ağrı gider şişlikte iner :f40:

2. oğlumda bugün ayağın burkmuş

3. ayağını çok sık burkan biri olarak :f106:

çok işime yarayacak

4. çok iyi oldu ogrendıyımm tskleerrr

5. bir keresinde ayağımı burkmuştum

çorabımın içine sanki yumurta koymuş gibi şişmişti

nerdeyse 1 ay çektim ne günlerdi ya:(

sağol asil ama burkulmanın derecesi çoksa mutlaka doktora gidilmeli
    yoksa ağrıdan sabahı edemessiniz:f40:

6. 1 baş kuru soğan yanınada zeytin hımm:f20: Bir tas kurufasulyede fena olmaz yani:f30::f30:
    Teşekkürler Asil bir dahaki burkulmada bu menüyü uygulayacağım:f40:

7. hayırdır Dark kurufaslüyemi pişiriyorsun :f106:
    anlamadğım şu zeytinlerin çekirdeği ne olacak :f73:

8. yaaa bu soğanın kokusuyla gece uyunur mu. Ağrıyı çekerek uyumaya çalışmak daha iyi gibi geldi bana. Düşünemiyorum bile yatakta soğan kokusunu :f106:

9. eline sağlık harika bi paylaşım :f118:
    geçenlerde diz kapağım menüsküs olmuştu bende zeytin ezdim üzerine koymuştum ama soğanı bilmiyordum:f20:

10. Ayağını çok burkan biri olarak bende uygularım bu tarifi iyi gelir ve bazende vazalin sürerim :f196:

11. Tülbentin içine kurusoğan ve zeytini koyup burkulan ayağa bağladıkran sonra taşla yada ağır bir cisimle ezsek????? Yada soğan wishin dediği gibi kokar.. Soğan yerine pekmez falan sürsek.. Hem gece acıkınca tülbentten sızanlarıda barmaklayıp karnınızı doyurabilirsiniz.. :f30::f30::f30::f30:

Sağlık sektörünün iyice laçkalaştığı ülkemizde tam bizlik bir yöntem... Gerçekten doktora gitmek için hastaneye gitmek günümğzde daha büyük bir risk.. Bu yöntemler bu noktada çok işe yarıyor..

12. Chemist senin burkulmaya acı biber sürmek gerek:f196:
    Bu yöntemi çocukluğumdan hatırlıyorum sanırım.Eski yöntemler çoğunlukla işe yarar ağrı ve şişliği önler.Anneme bir sormam gerek.:f20:Bu arada,bir baş soğan ile 2 kaşık zeytinin yağı olmasın.

13. Yok abla anneme sormana gerek yok.... Ben hatırlıyorum... Soğan domates biber yumurta biraz yağ tuz.. Annem menemen yapıp ayağına bağlardı... :) Acıbiber zevke göre eklenebilir tabi :)

14. Teşekkürler asil aklımızda bulunsun emeğine sağlık :f40: