ayağında ayet yazan bebek

'Haberler' forumunda Dark tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. vücudunda arapça yazılar çıkan bebek
    Bebeğin bacağında ayet belirdi

Rusya’da bir bebeğin vücudunda Kuran'dan ayetler belirmeye başladı.

Rusya'nın Dağıstan Bölgesi Krasno-Oktyabırskoye köyünde doğan Ali isimli bebeğin annesinin bildirdiğine göre, çocuğun vücudundaki ayetlerle ilgili yazılar çocuğun doğuşundan hemen sonra ortaya çıkmaya başladı. Ria Novosti ajansının haberine göre başlangıçta bebeğin vücudunda beliren ufak morluğun geçmesiyle beraber Arapça "Allah" yazısı ortaya çıktı.

Başlangıçta çocuktaki bu yazıyı doğuştan ortaya çıkan bir leke şeklinde algılayan aile, daha sonra bu yazıların farklı şekillerde ortaya çıkması ve değişikliğe uğramasıyla beraber bunun sıradan bir şey olmadığını anladılar. Aile başlangıçta bunu kimseye anlatmak ve göstermek istemedi. Ancak, çocuğun vücudunda "Yazılarımı insanlara gösterin" cümlesi belirdikten sonra bunu insanlara göstermeye başladılar. Çocuğun bulunduğu köydeki hemşire Saida Rasulova, böyle bir şeyle ilk defa karşılaştığını ve bunu tıbben açıklamanın mümkün olmadığını belirtti. Bu olayın herkes tarafından duyulmasının ardından çocuğu görmek için insanların akın ettiği ve çocuğun ailesinin evinin adeta kutsal bir yer haline geldiği bildiriliyor.

Öte yandan, Kuran ayetlerinin çocuğun vücudunda belirme ve belirgin hale gelme anında çocuğun ateşinin çıktığı dile getiriliyor.

[FLV]http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v6812/83/71/1048916640452_15357.mp4[/FLV]

milliyet.com.tr

2. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

çok ilginç bunları görüp ders alıp kendimize gelmemiz lazim ALLAH doğru yoldan ayirmasin

3. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Yalnız haberde doktorların dediğine göre bunlar yüksek ateşten dolayı ortaya çıkan şekillermiş çocuğun ateşi sürekli 40 dereceye kadar çıkıyormuş. Eğer çeviriyi yanlış yapmadıysam böyle :)

4. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

bende ole anladım...:f40:

5. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

arkadaşlar siz gerçekten gerçeği görmez işitmez olmuşsunuz nasıl yüksek ateşten böylşe yazılar belire bilieki an lamıyormusunuz? bu Allahın insanlara bir lutfu bakıpta ibret alsınlar diye kimi zaman kücük ibretlik olaylar gösteriyor ama biz hala yok ondandır yok bundan diye abuk subuk bahaneler öne süğrüyoruz malsef gerçeği görmüyoruz daha ne zamana kadar kendimizi avundurcaz şüphesizki ALLAH her şeye kadirdir.....

6. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

ewet bunu bende duymuştum neden gerçekleri görmüyolar bunlar bir ibret

7. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Bu söylediklerimiz bizim düşüncelerimiz değil. Ben sadece haberde söylenilen şeyin tercümesini yaptım. AnİmE_qİrL de aynı şekilde tercümeyi yaptığına göre çeviri de bir hata yok. "doktorların dediğine göre" diye de belirttim yani.

8. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

slm millet önemli olan gerçekler yok dr bunu söylemiş yok o şöyle demiş senin gözün yok mu aklın yokmu sen bunu düşünemesen hiç yaşama allahın kutreti bu bu gezegeni yaratı gibi bizide sınava sokmuş.
    gerçekler acıdır sonada geliyoruz haberiniz her canlı ölümü tadacak o zaman nereye kacacaksın.

9. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Bende 'dragon' a katılıyorum

10. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Çok ilginç....

11. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Ya ben anlatamıyorum ya da siz anlamakta güçlük çekiyorsunuz. Hakaret ederek de kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Varsa bir fikriniz, karşı olduğunuz bir nokta, eğer bilginiz varsa bunu hakaret etmeden de yapabilirsiniz. Ben sadece haberde söylenilen şeyin çevirisini yaptım. Hadi tut ki ben ateistim bu da sadece beni bağlar.

12. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

İlginç ne deyim..

13. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Aynen katılıyorum ve Paylaşmak Güzel değilmi burası neresi arkadaşlar benim anlamadıgım neyi paylaşamıyorsunuz..!!Konu ve Sorun nedir:f20:

14. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

Arkadaşlar herkes karşısındaki şahışların düşüncelerine saygı duymalı, ki arkadışımız bizim için çeviri yapmış.Kendi düşüncesini bile söylememiş.Lütfen biraz daha nazik olalım birbirimize karşı.Doktorlar ateşe ağlı olduğunu söylemiş, peygamber efendimize vahiy inerkende bayılacak derecede baş ağrısı çekiyormuş.

Hayır ve Şer Allah'tandır...

15. Cevap: ayağında ayet yazan bebek

ayet hangı ayetmıs acaba bılen varmı mesajı ona gore alayım yanı ama cogu dua bır oolayı bır vakayı anlatır allah tarafından bı mesajsa bunu arap alemıne gondermelı hrıstıanlıga ozenen onlar bız dınımızden memnunuz :D