Avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Masal tarafından 8 Mart 2012 tarihinde açılan konu

  1. Hukukumuzda insanın kendisini vekille/avukatla temsil ettirme zorunluluğu yoktur. Bu sebeple davalarınızı avukat olmadan açabilir ve takip edebilirsiniz. Ancak şunu da gözetmeniz gerekir ki; hukuki konularda herhangi bir avukat kadar bilgiye sahip olamayacağınızdan ve çoğu konu teknik bilgi gerektirdiğinden herhangi bir avukata danışmadan açacağınız davalarda haklı olsanız bile davanızı kaybedebileceğiniz durumlar söz konusu olabilecektir. Bu sebeple davanızı açarken bir avukattan yardım almanızı tavsiye ediyorum.

    Bunun yanı sıra hukuki işlemleri karşılayacak/avukat tutacak paranız olmayabilir. Avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini karşılama olanağınız bulunmuyorsa; hak arama özgürlüklerinizin önündeki engelleri aşmak ve hak arama özgürlüğünüzün kullanımında eşitliği sağlamak üzere kurulmuş olan ve her baro merkezinde bulunan adli yardım bürolarına başvurarak avukatlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Sizin için atanacak avukatla ilgili olarak adli yardımdan yararlandığınız için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Avukatınız da adli müzaharet talepli olarak davanızı açacaktır. Adli müzaharet talebinizin kabulü durumunda yargılama giderlerinden de muaf olursunuz.

    Ayrıca eşinizden şiddet görüyor ve O’nun hakkında gerekli tedbirleri aldırtmak, boşanmak istiyorsanız Ankara Barosu’nca hayata geçirilen Gelincik Projesi kapsamında şimdilik sadece Ankara için 444 43 06 nolu telefondan her türlü hukuki yardımı alabilirsiniz.
     
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Avukatsız boşanma dilekçesi Forum Tarih
Anlaşmalı Boşanma dilekçe örneği Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Anlaşmalı boşanma nedir şartları nelerdir Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Evlenmek mi zor boşanmak mı? Kadınca 20 Ocak 2016
Resmi boşanma dini boşanma yerine geçer mi? İslami Bilgiler 19 Ocak 2015