Avea Kontör Paylaş

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sibel tarafından 29 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Avea, KontörPaylaş" servisi ile abonelerine kontör transferi yapabilme kolaylığı sağlıyor. Avea, servislerine bir yenisini daha ekledi. Avea'nın "KontörPaylaş" servisi ile aboneler kendi aralarında kontör transferi yapabilecekler. "KontörPaylaş" servisi sayesinde faturalı ve faturasız hat sahibi Avea aboneleri, faturasız hat sahibi Avea abonelerine bir ay içinde toplam 60 kontör ve bir defada maksimum 30, minimum 4 kontör gönderebilecekler. Ek olarak, "KontörPaylaş" servisi faturasız hat sahibi Avea abonelerine kontör isteme kolaylığı da sağlıyor. Bunun yanısıra, Avea aboneleri bu servisi yurtdışında da kullanabiliyorlar.

  "KontörPaylaş" servisinden faydalanmak isteyen faturasız hat sahibi Avea abonelerinin, faturalı veya faturasız Avea abonelerinden kontör istemek için, kontör talep ettikleri numarayı ve istedikleri kontör miktarını yazdıkları kısa mesajı 9233'e göndermeleri yeterli oluyor. Kontör istenilen kişiye talep ulaştıktan sonra şayet karşı taraf isteği kabul ederse kontör hatta yükleniyor.

  "KontörPaylaş" servisi ile kontör istemeden de kontör gönderilebiliyor. Bunun için abonelerin kontörü göndermek istedikleri numarayı ve istedikleri kontör miktarını yazdıkları kısa mesajı 9235'e göndermeleri yeterli oluyor. Gelen onay mesajı cevaplandığında karşı tarafa kontör gönderimi gerçekleştiriliyor. Faturasız hattan gönderiliyorsa gönderilen kontör miktarı kontör kredisinden düşülüyor, faturalı hattan gönderimde ise gönderilen kontör karşılığı faturaya yansıtılıyor.

  Bu servisten kurumsal aboneler ve şirket hatları dışındaki tüm Avea aboneleri, kayıt yaptırmadan yararlanabiliyorlar. Kontör istemede, talep eden abone, kontör göndermede, kontör gönderen abone 1 SMS ile ücretlendiriliyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Mayıs 2013
Yükleniyor...
- Avea Kontör Paylaş Forum Tarih
Avea lira/kontör transferi nasıl yapılır? Teknoloji Haberleri 19 Mart 2014
Avea Faturalı Hattan Kontör Yollama Teknoloji Haberleri 16 Ağustos 2012
Avea Faturalı Hattı Kontörlü Hatta Çevirme Teknoloji Haberleri 15 Ağustos 2012
Avea Kontörlü Hattı Yurt Dışına Açma Teknoloji Haberleri 13 Ağustos 2012