Atletizm Rekorları

'Spor Gündemi' forumunda EyLüL tarafından 25 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


  1. Atletizm Rekorları Erkekler



    ERKEKLER

    100M 9.77 Asafa Powell
    200M 19.32 Michael Johnson
    400M 43.18 Michael Johnson
    800M 1:41.11 Wilson Kipketer
    1000M 2:11.96 Noah Ngeny
    1500M 3:26.00 Hicham El Guerrouj
    1MIL 3:43.13 Hicham El Guerrouj
    2000M 4:44.79 Hicham El Guerrouj
    3000M 7:20.67 Daniel Komen
    5000M 12:37.35 Kenenisa Bekele
    10000M 26:17.53 Kenenisa Bekele
    10KM 27:02:00 Haile Gebrselassie
    15KM 41:29:00 Felix Limo
    20000M 56:55.6 Arturo Barrios
    20KM 55:48:00 Haile Gebrselassie
    ONE HOUR 21.101 Arturo Barrios
    Yarı Maraton 58:55:00 Haile Gebrselassie
    25000M 1:13:55.8 Toshihiko Seko
    25KM 01:12:45 Paul Kosgei
    30000M 1:29:18.8 Toshihiko Seko
    30KM 01:28:00 Takayuki Matsumiya
    Maraton 02:04:55 Paul Tergat
    100KM 06:13:33 Takahiro Sunada
    3000M Engelli 7:53.63 Saif Saaeed
    110M Engelli 12.91 Colin Jackson
    110M Engelli 12.91 Xiang Liu
    400M Engelli 46.78 Kevin Young
    Yüksek Atlama 2.45 Javier Sotomayor
    Sırıkla Atlama 6.14 Sergey Bubka
    Uzun Atlama 8.95 Mike Powell
    Üç Adım Atlama 18.29 Jonathan Edwards
    Gülle Atma 23.12 Randy Barnes
    Disk Atma 74.08 J ürgen Schult
    Çekiç Atma 86.74 Yuriy Sedykh
    Cirit Atma 98.48 Jan Zelezny
    Dekatlon 9026 Roman Šebrle
    20000M Yürüyüş 1:17:25.6 Bernardo
    20KM Yürüyüş 01:17:21 Jefferson Pérez
    30000M Yürüyüş 2:01:44.1 Maurizio Damilano
    50000M Yürüyüş 3:40:57.9 Thierry Toutain
    50KM Yürüyüş 03:36:03 Robert Korzeniowski
    4X100M 37.40 United States
    4X100M 37.40 United States
    4X200M 1:18.68 Santa Monica Track Club
    4X400M 2:54.20 United States
    4X800M 7:03.89 Great Britain & N.I.
    4X1500M 14:38.8 Federal Republic Germany



    BAYANLAR
    100M 10.49 Florence Griffith-Joyner
    200M 21.34 Florence Griffith-Joyner
    400M 47.60 Marita Koch
    800M 1:53.28 Jarmila Kratochvílová
    1000M 2:28.98 Svetlana Masterkova
    1500M 3:50.46 Yunxia Qu
    1Mil 4:12.56 Svetlana Masterkova
    2000M 5:25.36 Sonia O'Sullivan
    3000M 8:06.11 Junxia Wang
    5000M 14:24.68 Elvan Abeylegesse
    10000M 29:31.78 Junxia Wang
    10KM 30:21:00 Paula Radcliffe
    15KM 46:55:00 Kayoko Fukushi
    20000M 1:05:26.6 Tegla Loroupe
    20KM 01:03:26 Paula Radcliffe
    ONE HOUR 18.340 Tegla Loroupe
    Yarı Maraton 01:06:44 Elana Meyer
    25000M 1:27:05.9 Tegla Loroupe
    25KM 01:22:13 Mizuki Noguchi
    30000M 1:45:50.0 Tegla Loroupe
    30KM 01:38:49 Mizuki Noguchi
    Maraton 02:15:25 Paula Radcliffe
    100KM 06:33:11 Tomoe Abe
    3000M Engelli 9:01.59 Gulnara Samitova
    100M Engelli 12.21 Yordanka Donkova
    400M Engelli 52.34 Yuliya Pechonkina
    Yüksek Atlama 02.09 Stefka Kostadinova
    Sırıkla Atlama 05.01 Yelena Isinbayeva
    Uzun Atlama 12.52 Galina Chistyakova
    Üç Adım Atlama 15.50 Inessa Kravets
    Disk Atma 76.80 Gabriele Reinsch
    Çekiç Atma 77.06 Tatyana Lysenko
    Cirit Atma 71.70 Osleidys Menéndez
    HEPTATHLON 7291 Jackie Joyner-Kersee
    DECATHLON 8358 Austra Skujyte
    10000M Yürüyüş 41:56.23 Nadezhda Ryashkina
    20000M Yürüyüş 1:26:52.3 Olimpiada Ivanova
    20KM Yürüyüş 01:25:41 Olimpiada Ivanova
    4X100M 41.37 German Democratic Republic
    4X200M 1:27.46 United
    4X400M 3:15.17 USSR
    4X800M 7:50.17 USSR